Tarih : 25.03.2021 - 22:20

Selman YAR; "FUARLAR HIZLA YENİDEN AÇILMALI"

23-25 Mart tarihleri arasında Moskova' da düzenlenen ve yaklaşık 10 türk firmasının katıldığı HouseHold fuarı bugün sona erdi. 

 

Fuarın ummadıkları düzeyde başarılı geçtiğini ifade eden Türk katılımcılar, buldukları tanıtım imkanlarının yanında tatmin edici düzeyde sipariş aldıklarını söylediler. Fuara katılan Türk üretici ve ihracatçılarından Bambum Ev Gereçleri Ltd Şti Genel Müdürü Selman YAR Genel Yayın Yönetmenimiz Saim Bozdemir’e yaşadıkları 3 günlük fuar deneyimlerini aktardı. Moskova’ da Türkiye’ den çok farklı bir hava olduğunu ifade eden YAR, pandeminin ilk birkaç ayı hariç Rusya’ da fuarlara hiç ara verilmediğine dikkat çekti. HouseHold fuarında sergi açan ev ve mutfak eşyaları sektörü firmalarımızın tamamının iş yaptığını, önceden gelen iki ziyaretçiden birinin gerçek müşteri iken bu fuarda stantlara gelen neredeyse tüm ziyaretçilerin sipariş yazdırdığını gördüğünü ve şaşırdığını söyledi.

 

Türkiye’ de bilhassa fuarların açılması konusundaki ürkekliğin ne derece yanlış olduğunu iyice anladığını ifade eden Selman YAR sözlerini şöyle sürdürdü; “Sektörümüzü temsil eden derneklerin bir üyesi olarak rahatlıkla ifade edebilirim ki züccaciye ve ev eşyaları fuarlarının ertelenmesine artık bir son verilmeli. Biz bu ortamda fuara karşıyız diyen sektörden bazı arkadaşların Antalya’ da müşterilerine özel sergi yaptıklarını veya birkaç katılımcının bir araya geldiği organizasyonlara iştirak ettiğini duyuyoruz. Demek ki hayat durmuyor ve su yolunu bir şekilde buluyor. Fuarlar da ticari hayatın çok önemli bir parçası ve biz bu konuda geç kalarak ülkemizin dövize en çok ihtiyaç duyduğu bu zamanda potansiyelimizi heba ediyoruz. Bakın Rusya’ da insanlara herkes kendi önlemini alsın ve risk grubundakiler daha fazla dikkat etsin deniliyor ve ticari faaliyetler serbest bırakılıyor. Geniş kitleleri ilgilendiren yasaklamalar olmuyor. Tedbirlerin fazlası ile alınabileceği ülkemizdeki fuar alanlarının ticaretin hizmetine tekrar hızla kazandırılması, önce katılımcılara sonra fuar ziyaretçilerine cesaret verilmesi gerektiğini düşünüyorum" 

 

Genel Yayın Yönetmenimiz Saim Bozdemir’ in Züchex in yapılacağı Tüyap Fuar alanının ve tüm İstanbul otellerinin güvenli işyeri sertifikası sahibi olduğunu hatırlatması üzerine Selman Yar “Daha neyi bekliyoruz anlamadım” diyerek tepki gösterdi. Selman YAR ayrıca, sosyal medya hesabından fuar alanında çektiği fotoğraf paylaşımının altına "Bu virüs herhalde sadece Türkiye' de var" yazarak sektöre mesaj vermeyi ihmal etmedi.

 

HouseHold Moskova fuarında öğrenebildiğimiz kadarı ile Türkiye’ den Lale Plastik, Parex, Bambum, OMS Collection, Verde, Ayka Bakalit, Akcam, Titiz Plastik firmaları stand açtı. 

Selman YAR;  "FUARLAR HIZLA YENİDEN AÇILMALI" Selman YAR;  "FUARLAR HIZLA YENİDEN AÇILMALI" Selman YAR;  "FUARLAR HIZLA YENİDEN AÇILMALI" Selman YAR;  "FUARLAR HIZLA YENİDEN AÇILMALI"

Diğer Haberler