Tarih : 31.12.2023 - 20:07

SANLAB, Go Green Türkiye Fuarı’nda Yer Aldı

SANLAB, 16-18 Kasım 2023 tarihlerinde TÜYAP Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde bu yıl ilki gerçekleştirilen Elektrikli Araçlar, Şarj Teknolojileri, Ekipman ve Donanımları Fuarı’na katıldı. Fuarda Elektrikli Araç Bakım Simülatörü ile yer alan SANLAB ayrıca, paydaş kurumlarının üst düzey yöneticilerinin katılımıyla bir panel düzenledi.

 

Geliştirdiği simülasyon teknolojileri ile farklı sektörlerde ihtiyaç duyulan insan kaynağının yetiştirilebilmesine imkan sunan SANLAB, 16-18 Kasım 2023 tarihlerinde TÜYAP Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde bu yıl ilki gerçekleştirilen Elektrikli Araçlar, Şarj Teknolojileri, Ekipman ve Donanımları Fuarı’na katıldı. Fuarda Elektrikli Araç Bakım Simülatörü ile yer alan SANLAB ayrıca, paydaş kurumlarının üst düzey yöneticilerinin katılımıyla bir panel düzenledi.

 

Geliştirdiği simülasyon teknolojileri ile birçok meslek dalının eğitimi için çözümler sunan SANLAB, Türkiye’de elektrikli araç sektörünün gelişmesi ve sektör paydaşlarının bir araya getirilmesi misyonuyla düzenlenen Go Green Türkiye Fuarı’nda ziyaretçilerini ağırladı. Fuarda, Elektrikli Araç Bakım Simülatörü teknolojisini yurt içi ve yurt dışından çözüm ortaklarıyla buluşturan SANLAB, ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi gördü.

 

“Elektrikli araç sektörünü daha ileriye taşıyacağımıza inanıyorum”

 

Fuara ilişkin değerlendirmelerde bulunan SANLAB Kurucu Ortağı Salih Kükrek,

“Bu yıl ilk kez düzenlenen Go Green Türkiye Fuarı, elektrik araç sektörü için çok kıymetli bir etkinlik oldu. SANLAB olarak, fuarda sektör profesyonelleri ile olan ilişkilerimizi daha da derinleştirdik. Yenilikçi çözümlerimizi sunmanın ötesinde, yeni projeler için zemin hazırladık. Ayrıca, paydaş kurumlarımızın katılımıyla verimli bir panele ev sahipliği yaptık. Elektrikli araçlar ve ilgili sektörlerde çalışacak insan kaynağının eğitimine yönelik geliştirdiğimiz teknolojilerin, her bir paydaşımızın deneyimleri ile daha da güçlenerek hem sektörün hem de ülkemizin gelişimine önemli bir katkı sağlayacağına inanıyorum” diye konuştu.

 

Simülasyon eğitimlerinin önemine değinildi

 

Fuarın ilk günü SANLAB İş Geliştirme Uzmanı Mehmet Tosun’un moderatörlüğünde gerçekleştirilen “E-Mobilite Sektöründe İnsan Kaynağının Geleceği” başlıklı panelde, İstanbul Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi Salih Sami Atılgan, E-Autotrek Kurucu Ortağı Hasan Cem Çıtak ve Otomotiv Mühendisleri Derneği (OTOMDER) Başkan Yardımcısı Hakan Aydın panelist olarak yer aldı. Elektrikli araçların satış sonrasına yönelik personellerin yetişmesi için eğitime büyük bir önem verdiklerini vurgulayan İstanbul Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi Salih Sami Atılgan, SANLAB simülasyon eğitimlerinin büyük katkısı olduğunu ifade etti. Elektrikli ve hibrit araçlarda satış sonrası konusunun çok önemli olduğunu söyleyen E-Autotrek Kurucu Ortağı Hasan Cem Çıtak, sertifikalı eğitimlerde SANLAB ile gerçekleştirdikleri iş birliğinden çok memnun olduklarını anlattı. Otomotiv Mühendisleri Derneği Başkan Yardımcısı Hakan Aydın, Ankara Kalkınma Ajansı’nın desteği ile birlikte yürüttükleri simülatör projesi kapsamında, ileriye yönelik teknolojilerin birebir kullanımında karşılaşılacak sorunlar için SANLAB ile eğitime başladıklarını ve bu tür çalışmalara devam edeceklerini belirtti.Kaynak:Teknotalk

Diğer Haberler