Tarih : 17.01.2017 - 09:14

Darısı İMOB'un Başına

13. İstanbul Mobilya Fuarı (İSMOB) ziyaretimde gördüğüm devasa ve ihtişamlı standlar, Türkiye’nin yüzleşmekte olduğu ekonomik problemlere rağmen sektörün dimdik ayakta durduğunun kanıtı niteliğindeydi. Seneye neler olacağını ise hep birlikte göreceğiz.

 

Yüksek metrekareli standların yer aldığı İSMOB, bu sene de mobilya sektörünün kalbinin attığı lokasyon oldu. Hem hafta içi hem hafta sonu ziyaretçi akınına uğradığını gözlemlediğim fuarda, ziyaret edip sohbet etme fırsatı bulduğum stand sahiplerinin memnun hâlleri hasebiyle, fuarın katılımcı için tatminkâr düzeyde olduğu kanaatine vardım.

 

Türkiye’nin başını ağrıtan terör sorunu da yabancı ziyaretçiyi yıldırmamış olacak ki; dünyanın birçok ülkesinden gelen ziyaretçilerin yanında gerek Asya kökenli gerek Arap asıllı ziyaretçilerin de fuarda gruplar hâlinde gezdiklerini görmek, dış yatırımcının ülkemize olan inancını sürdürdüğüne işaret ediyor.

 

Elbette yaşanan ekonomik sorunların ve arka arkaya tarihi rekorlarını tazeleyen Euro ve Dolar kurunun yol açtığı problemlerden şikâyet eden ve sektördeki yerinden endişe eden katılımcılar ile firma çalışanları da vardı. Lâkin genel itibariyle ümit vaat eden bir hava sezinlemenin mümkün olduğunu belirtmeliyim.

 

Yayımlanacak fuar sonrası raporuyla birlikte başarısı tescillenecek bir İSMOB’un ardından şunu söyleyebilirim ki: 

 

Darısı İMOB’un başına…