Özel Röportaj "Fuarlarımız Büyüyerek ve Gelişerek Sektörü İleri Taşımaya Devam Ediyor"

"Fuarlarımız Büyüyerek ve Gelişerek Sektörü İleri Taşımaya Devam Ediyor"

"Fuarlarımız Büyüyerek ve Gelişerek Sektörü İleri Taşımaya Devam Ediyor"

REED TÜYAP Fuarcılık A.Ş Genel Müdürü Ali Muharremoğlu, İntermob ve Ağaç İşleme Makinesi Fuarları Bülteni'nde yayımlanan yazısında, TÜYAP Fuar Merkezi'nde 26 Ekim'e kadar devam edecek fuarları değerlendirerek, Ağaç İşleme ve Mobilya sektörlerine katkısını anlattı.

 

"Ağaç İşleme Makineleri ve İntermob Fuarları bu yıl da sektörün en büyük ve prestijli buluşma noktası olmayı sürdüreceği gibi, her geçen yıl azim ve kararlılık ile büyüyüp gelişerek dünya çapında rekabet gücüne erişen Ağaç İşleme ve Mobilya sektörlerine katkı sunmaya devam edecek. Makine ve Yan Sanayii ürünlerinin bir arada sergileniyor olması açısından dünyada tek olma özelliği taşıyan fuarlar, alanında sadece Avrasya Coğrafyası’nın değil; dünyanın da en önemli etkinliklerinden biri olduğunu bir kez daha kanıtlayacaktır.

 

Sektörlerinin öncü dernekleri Aimsad ve Maksder’in iş birliğiyle birlikte fuarlar sektörün nabzını tutma, yeni iş imkanları yaratma, katılımcı ve ziyaretçilerinin beklentilerini karşılayabilme noktasında maksimum verimliliğe ulaştı. Dolayısıyla çözüm ortağımız konumundaki dernekleri gerek katkıları ile üreticimizi dünya çapında rekabetçi kılmaları, gerekse fuarla ilgili yarattıkları sinerji açısından son derece önemsiyoruz. Fuarcılık alanında dünya lideri olan Reed Exhibitions ile Türkiye’nin bu alanda en büyüğü Tüyap Fuarcılığın işbirliği ile düzenlenen fuarlar global ile ulusalın sentezini etkin şekilde katılımcı ve ziyaretçilere en verimli fuar deneyimini yaşatmak üzere ortaya koymaya devam edecektir.

 

 

30 ülkeden 861 firma ve firma temsilciliğinin katılımı ile gerçekleşen fuarlarda; ağaç işleme makineleri, şerit testere makineleri, freze makineleri, hızarlar, presler, levhalar, paneller, kenar bantları, boya, vernik, cila, tutkallar, yapıştırıcılar, MDF, kontrplaklar, yatak sanayi makineleri, yatak üretim hatları, tekstil ve dolgu malzemeleri, yaylar, süngerler, tekstil ve dolgu malzemeleri gibi sayısız ürün ziyaretçilerin beğenisine sunulacaktır.

 

Fuar ile ilgili yıl boyu yürütülen tanıtım ve pazarlama faaliyetlerinin sonucu olarak yoğun bir ziyaretçi ilgisi ile karşılaştık. Bu yıl gerek tüm yurttan, gerekse başta ülkemizi çevreleyen coğrafyadaki kilit ülkeler olmak üzere 100’ün üzerinde ülkeden 65.000’in üzerinde ziyaretçi ağırlamayı bekliyoruz. Buna ilaveten proje ekibimiz ve yurt dışı ofislerimizin çalışmaları sonucunda şekil verilen alım heyetleriyle fuarın ziyaretçi niteliğini geliştirecek, çeşitliliği arttırabileceğiz. Bu yıl alım heyeti organizasyonumuz ile 51 il ve 29 ülkeden sektörlerinde öncü konumdaki, karar verebilme yetkisine haiz daha fazla sayıda ziyaretçiyi katılımcılarımız ile bir araya getireceğiz. Bu yıl alım heyetleri kapsamında 7000’in üzerinde yerli, 800’ün üzerinde yabancı ziyaretçinin fuarımızda olacağını öngörüyoruz.

 

Gelişen, değişen tüketici taleplerini karşılamak için, ar-ge çalışmalarına hız veren ve geleceği şekillendirmek isteyen katılımcılarımız için önemli bir platform olma özelliğinden ödün vermeyen fuarlarımız sektörü gelecekle buluşturmayı bu yıl da sürdürecekler. Bu yıl Tüyap bünyesindeki tüm fuarlarda faaliyete geçecek olan My Tüyap Mobil Aplikasyon Projesi ile ziyaretçilerimiz binlerce metrekarelik bu devasa etkinliği adeta ceplerine sığdırabilecek. My Tüyap sayesinde Fuarlar sektörü bir araya getirme bağlamındaki etkinliğini sınırlı bir zaman diliminden kurtarıp tüm yıla yayabilecek. Uygulamayla ziyaretçilerimiz hem tüm fuarlarla ilgili detaylı bilgiye erişmiş olacak, hem de aradıkları firmaya, ürüne kısacası fuarda görmeyi bekledikleri her şeye fuar döneminde ve fuar sonrasında kolaylıkla erişebilecekler. Ayrıca, yine bu yıl start vereceğimiz alan içi navigasyon uygulaması ile ziyaretçilerimiz fuar alanında gitmek istediği stand ya da salon ile ilgili tarif alabilecek, çizilecek rota ile aradığını rahatlıkla bulabilme imkanına sahip olacak. 

 

Yeni Özel Bölümümüz Promatt ile Fuarların Kapsayıcılığı Önemli Ölçüde Artıyor

 

İntermob Fuarı bünyesinde bu yıl ilk kez görücüye çıkacak olan Promatt Yatak İmalatı Yan Sanayii, Ekipman, Hammadde ve Makineleri Özel Bölümü ile birlikte fuarların kapsamı daha da genişliyor. Promatt Özel Bölümü’nün de dahil olması ile birlikte ziyaretçilerimiz, Ağaç İşleme Makineleri’nden Mobilya Yan Sanayii’ne, Mobilya Aksesuarları’ndan Yatak İmalat Makineleri ve Aksesuarlarına kadar birçok ürünü aynı çatı altında görebilme imkanına sahip olacak. Promatt Özel Bölümü’nün sektörel anlamda ciddi bir ihtiyaca cevap vereceğini ve yakın gelecekte özel bölüm olmaktan çıkıp fuar kapsamında ziyaretçilerine hizmet vereceğini öngörüyoruz.

             

Birlikte Geleceğe Umutla Bakıyoruz

 

Genç, dinamik ve güçlenen ekonomimizin de etkisiyle ektörün gücünü bölgenin bu en büyük ve prestijli pazarlama platformunda tüm dünyaya bir kez daha kanıtlayacağına dair inancımız tam. 40’ın üzerinde ülkeye 3 saatten az uçuş mesafesiyle vizesiz seyahat edilebilen İstanbul, sektörün ideal buluşma lokasyon konumunda. Balkanlar, Kafkasya, Rusya, İran, kuzey Afrika ve Orta Doğu'yu kapsayan Avrasya Bölgesi büyüyen ekonomileri ve genç nüfusları ile mobilya sektörü için önemli fırsatlar sunuyor.

 

Birliktelik ve kararlılık ile çok çalışarak, bir kez daha başaracak, sektörün dünya çapındaki rekabet gücünü hep birlikte arttıracağız. Fuarın bu günlere gelebilmesinde ve yarına bu denli umutla bakabilmesinde bizimle omuz omuza veren başta katılımcılarımıza, ziyaretçilerimize, iş birlikleri ile gücümüze güç katan Aimsad ve Maksder’e, sivil toplum örgütleri ve destek veren kurumlara teşekkürü bir borç biliriz."

 

Kaynak: İntermob ve Ağaç İşleme Makinesi Fuarları Bülteni