Tarih : 06.08.2014 - 11:13

Fuarlar Eylül’de Patlama Yaşayacak

Temmuz ve Ağustos aylarını pas geçen fuarcılık sektörü Eylül ayında yaz dönemi nedeniyle boş geçirdiği iki ayın acısını çıkaracağa benziyor. Çünkü Eylül ayında Türkiye genelinde tam 52 fuar organizasyonu yapılacak. Bu rakam 2014 yılı aylara göre fuar takviminde en üst sırada yer alıyor. Eylül ayındaki fuar sayısı, yıl içinde Mart ve Nisan aylarında da aynı sayıda gerçekleştiriliyor. Eylül ayıyla rekor seviyede organizasyona imza atacak fuarları, Ekim ayında 46, Kasım ayında ise 47 fuar takip edecek. Yaz döneminden kendini dinlendirerek ve yenileyerek çıkan fuarcılık sektörü Eylül ayına; Züchex, Promotürk, Ipack, Compex, Sign İstanbul, CeBIT, Boat Show, Intermob gibi alanlarında marka olmuş fuarlarla merhaba diyecek.

 

TOBB verilerine göre 2014 yılı içerisinde yapılacak 411 fuarın 241’i İstanbul’da düzenleniyor. İstanbul’u 28 fuarla İzmir, 22 fuarla Bursa, 17 fuarla ise Ankara takip ediyor. Fuarların konularına göre baktığımızda ise 40 organizasyonla; tarım, seracılık, hayvancılık ve teknolojileri başı çekerken, 34 fuarla inşaat malzemeleri, 30 fuarla eğitim ekipmanları ve teknolojileri sıralanıyor.

 

Yeni dönemde farklı şehirlerde farklı sektörlere yönelik düzenlenecek bu organizasyonları Fuar Aktüel farkıyla takip ederek her detayıyla sizlere sunmaya devam edeceğiz. Şimdiden fuarcılık sektöründe faaliyet gösteren tüm oyuncuların başarılı bir fuar sezonu geçirmelerini diliyoruz.