Tarih : 15.01.2018 - 12:03

TÜYAP'a Haksızlık Etmeyin

Bugün gazeteleri karıştırırken köşe yazarı Cem Küçük'ün TÜYAP'ı ve Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Ünal'ı hedef alan yazısını okuyunca çok üzüldüm. FETÖ iması ile TÜYAP gibi, fuarcılık sektörünün en büyük kurumlarından birini zan altında bırakan Cem Küçük, delillendiremediği iddiaları ile yalnızca TÜYAP'a değil tüm fuarcılık sektörüne zarar verdiğinin sanırım farkında değil.

 

Kariyerimin ilk yıllarında İhlas Grubu’na bağlı Türkiye Gazetesi ve TGRT'nin reklam pazarlama servislerinde görev yaptım. Bu vesile ile tanıma fırsatı bulduğum İhlas Holding’in sahibi rahmetli Enver ÖREN hayatımda gördüğüm en muhteşem insan idi. Bugün ihtiyacımız olan barış iklimini yeşertmek için çabalayan, kalbi insan sevgisi ile dolu bir baba idi adeta. Kimseye sû-izan (kötü zan) etmememizi, başkaları ile değil kendimiz ve işimiz ile uğraşmamızı tembih ederdi. Türkiye Gazetesi de, adı üzerinde huzur veren bir gazete idi.  Bütün bunları neden yazdım?

 

Gazetenin son dönemde yazmaya başlayan köşe yazarlarından Cem Küçük bugünkü yazısında Tüyap ve patronu Bülent Ünal’ın FETÖ ile ilişkisi olduğunu iddia edip İDEF Savunma Sanayi Fuarı’nın TÜYAP’ta yapılmasını tenkit etmiş. Bu yazdıklarına delil bulamayınca, "Açın bakın Google'a Tüyap ile Fetö ilişkisini yazan onlarca belgeli somut haber var” diye yazmış. Yani gazete haberlerini bu iddialarına tek kaynak olarak göstermiş. Google'a Cem Küçük yazdığınız zaman da karşınıza kendisinin kripto Fetöcü olduğuna dair bir sürü ifade çıkıyor. Ne yani, şimdi biz bunlara bakarak Cem Küçük’ü Fetöcü mü ilan edeceğiz? Böyle bir anlayış olabilir mi?

 

Darbe girişimi soruşturmalarında en ücra köşede görev yapan memurdan en büyük holdinglere pek çok kişi ve kurum hakkında soruşturma yapılmıştır. Pek çok kişi görevden uzaklaştırılmış, bir çok işletmeye kayyum atanmıştır. Bu soruşturmalara hiç konu olmadığı halde Tüyap'ı hedef göstermenin maksadı nedir? Tüyap'ta yapılan tüm fuarlara devlet büyüklerimiz en üst düzeyde katılmakta ve desteklemektedir. Mesela 2017 Tüyap IDEF Fuarı'nın açılışını Başbakanımız Sayın Binali YILDIRIM gerçekleştirmiştir.

 

Cem Küçük Tüyap’ı ve Bülent ÜNAL’ı bilmez ama fuarcılık dünyası gayet iyi bilir. Ülkemizde fuarcılığı getiren ve geliştiren bir duayen olarak tanınır. Duruşu bellidir. Fakat her kesimden insana büyük saygısı vardır. Tüyap’ın genişletilmesi çalışmalarında fuar alanının birbirinden uzak noktalarına ziyaretçi ve katılımcılara hizmet eden ve çeşmelerinden sıcak su akan 3 adet mescid yaptırmıştır. Önyargısız ve çalışanları tarafından çok sevilen ve ülkenin gelişimi için hayatını adamış bir insandır. Keza darbe girişimi sürecinde sadece Tüyap değil, CNR Holding ve tüm diğer fuarcılık sektörü vatansever bir duruş göstermiştir. Cem Küçük keşke bu yazıyı yazmadan önce Bülent ÜNAL’ı en büyük rakibi Ceyda EREM’e sorsaydı! Cem Küçük, bir dönem kendisine de Fetö iması yapılan Ceyda EREM’den acaba Bülent ÜNAL ile alakalı olumsuz tek bir cümle duyabilir miydi?

 

Cem Küçük herhalde yazacak konu sıkıntısı çekiyor olmalı ki Google taraması yaparak kendisine hedef gösterecek kişi ve kurumlar belirlemeye çalışıyor. Sonuç olarak; İDEF Fuarı TÜYAP’a gayet iyi yakışıyor ama işi gücü birileri ile kavga etmek olan Cem Küçük gibi bir yazar, rahmetli Enver ÖREN’in gazetesine hiç yakışmıyor.