Tarih : 24.09.2017 - 13:14

Cakes&Bakes EDT Fuarı'na Damga Vurdu

Ürünlerini Türkiye genelinde 4 bin noktada tüketiciyle buluşturan Cakes&Bakes, 20-23 Eylül tarihleri arasında düzenlenen EDT EXPO Fuarı’nda adından söz ettirdi. Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan, Gürcistan, Tunus ve Makedonya’ya da ihracat yapan Cakes&Bakes, gıda sektöründe faaliyet gösteren profesyonellerden büyük ilgi gördü.

 

Türkiye’nin yiyecek-içecek devi BTA tarafından 2006 yılında kurulan Cakes&Bakes, 20-23 Eylül tarihleri arasında düzenlenen EDT EXPO 2017 - Ev Dışı Tüketim - Gıda Ürünleri, Sarf Malzemeleri, Ekipmanları Üreticileri ve Tedarikçileri Fuarı’nda sektör profesyonelleriyle buluştu. 23 bin metrekarelik dev üretim tesisinde kendi markalarının yanı sıra dünya markaları için de unlu mamullerden tatlılara, sandviçlerden salatalara kadar uzanan geniş ürün gamı ile üretim yapan Cakes&Bakes; Türkiye'nin tek, Avrasya’nın da en büyük ev dışı tüketim fuarı olma özelliğini taşıyan EDT EXPO’da leziz tatlarını tanıttı.

 

Ayda 7 milyon adet üretim hacminin yanında yılda yaklaşık 2 bin 500 yeni ürün reçetesi üzerinde çalışan ve her ay 90 ton lokum üretimine imza atan Cakes&Bakes, fuarda baklava ve lokumlarının yanı sıra ambalajlı ürünlerden oluşan yeni markası “Lezzet Arası”nı da profesyonellerle buluşturdu.

 

EDT EXPO Fuarı’nda ev dışı tüketim sektöründe faaliyet gösteren şirketlere sundukları hizmetleri daha iyi anlatma fırsatı yakaladıklarını söyleyen BTA Unlu Mamüller Genel Müdürü Volkan Cılga, “Cakes&Bakes olarak BTA’nın sektördeki 18 yıllık tecrübesinin yarattığı farkı EDT EXPO’da bir kez daha gözler önüne serdik. Geride kalan bu üç günde, mevcut müşterilerimiz ve sektör profesyonelleri ile bir araya gelme fırsatı yakaladık. Akıllı büyüme stratejisi ile hareket ederek, yatırım kriterlerimiz çerçevesince ilerlemeye devam edeceğiz.” dedi.

 

BTA hakkında:

 

TAV Havalimanları Holding iştiraki olan BTA, Türkiye, Gürcistan, Makedonya, Tunus, Umman, Letonya, Hırvatistan ve Suudi Arabistan olmak üzere toplam 17 havalimanında, İstanbul Deniz Otobüsleri’nde ve Maslak’taki yeni nesil kültür-sanat ve yaşam merkezi UNIQ İstanbul’da uluslararası standartlarda yiyecek içecek hizmeti sunuyor. Yaklaşık 700 aşçısıyla günde yaklaşık 100 binin üzerinde kişiyi ağırlayan BTA, konuklarına dünya mutfaklarının zengin menü seçeneklerini yaklaşık 60 bin metrekare alanda ve 350’yi aşan noktada sunuyor. BTA’nın 2006 yılında kurduğu Cakes&Bakes üretim tesisi ise günümüzde Türkiye’nin en büyük gıda üretim tesislerinden biri konumuna gelmiş bulunuyor. Cakes & Bakes bugün ayda 7 milyon adet üretim hacmiyle, içlerinde dünyaca ünlü fast-food ve kahve zincirlerinin de bulunduğu 130 markaya 2.500 aktif reçeteyle endüstriyel ölçekte butik üretim sunuyor. Ayrıca tesiste ayda 90 ton lokum üretimi de gerçekleştiriliyor. Şirket, TAV Airport Hotel markasıyla İstanbul Atatürk Havalimanı’nda 2004’ten, İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nda ise 2015 yılından bu yana işletmecilik yapıyor. BTA, hizmet kalitesini ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi belgesiyle de güvence altına almış bulunuyor.

Diğer Haberler