Tarih : 17.05.2017 - 11:30

TAÇ INOVA EVTEKS’e İnovatif Ürünleri ile Damgasını Vurdu

Türkiye ev tekstili sektörünün lideri Zorlu Tekstil Grubu, CNR Expo’da önceki gün başlayan 23. İstanbul Uluslararası Ev Tekstili Fuarı’nda inovatif ürünlerini ziyaretçilerle buluşturdu. 

 

Tüm inovatif ürünlerini “TAÇ Inova” çatısı altında toplayan Zorlu Tekstil, bu yıl Serin Tutan Pike, yepyeni TAÇ Bamboo Koleksiyonu, mite’lara (akarlara) karşı korunaklı bir alan yaratan TAÇ Anti-Mite Koleksiyonu, yazın serin, kışın sıcak tutan TAÇ Inova Outlast Yastık gibi sıradışı ürünleriyle büyük beğeni kazandı.

 

CNR EXPO’da önceki gün 23.’sü düzenlenen ve dünyanın sayılı ev tekstili fuarlarından EVTEKS İstanbul Uluslararası Ev Tekstili Fuarı’na Zorlu Tekstil, 3 ayrı stantla katıldı. Hayatı kolaylaştırmayı amaçlayan ve son teknolojilerin ışığında tasarlanan Zorlu Tekstil’in inovatif ürün grubu TAÇ Inova, bu yıl Evteks’te sıra dışı ve şaşırtıcı ürünlerle boy gösteriyor. TAÇ Inova’da bu yıl Serin Tutan Pike, yepyeni Taç Bamboo Koleksiyonu, mite’lara (akarlara) karşı korunaklı bir alan yaratan Taç Anti-Mite Koleksiyonu, yazın serin kışın sıcak tutan TAÇ Inova Outlast Yastık gibi pek çok ürün, ev tekstilinde devrim yaratmaya hazırlanıyor.

 

Uyku anında, vücudun ısınmasıyla ortaya çıkan cilt yüzeyindeki ısıyı ve nemi emerek cildin serin kalmasını sağlayan TAÇ Serin Tutan Pike, sıcak geçen yaz gecelerinde konforlu bir uyku ortamı sunuyor. Tekstil ürünlerinde içinde bulunan ısıya duyarlı faz değiştiren mikrokapsüller sayesinde ısı yönetimi sağlayan Outlast© teknolojisi ile üretilen bir tarafı yazlık, diğer tarafı kışlık kullanıma uygun TAÇ Inova Outlast Yastık ise; ısı yönetiminin yanı sıra nemi azaltmaya da yardımcı oluyor.

 

Inovatif ve tasarım odaklı ürünleri ile hayatı kolaylaştırmayı amaçlayan TAÇ Inova, hassas ciltler için de çözümler sunarak yaşam alanlarına sağlıklı bir dokunuş katıyor. Sürdürülebilir bambu ağaçlarından elde edilen bambu elyafının cilde dost dokusu ile üretilen TAÇ Bamboo, özel yapısı ile sağlığına özen gösterenler için benzersiz kullanım sunuyor. TAÇ’ın yepyeni mucizesi Anti-Mite Koleksiyonu’n da yer alan nevresim takımları, halılar, yastık ve yorganlar ise toz akarlarını ortamdan uzak tutarak gözle görülemeyen bu canlıları yaşam alanlarında barındırmıyor. Oeko-Tex 100 standartlarına uygun olarak üretilen TAÇ Anti-Mite Koleksiyonu limon, lavanta, okaliptus gibi doğal malzemelerin birleşimiyle kazandırılan özelliği sayesinde sağlığa dost olmasıyla dikkat çekiyor.

 

Özel bir baskı teknolojisi ile üretilen TAÇ Yeniliğin Esintisi Devore perde koleksiyonu, retro havanın günümüze modern biçimde yorumlanması ile oluşturuldu. Yalınlığın hızla yükselen bir trend olduğu günümüzde TAÇ, Yeniliğin Esintisi koleksiyonu ile beyazın saflığından esinleniyor ve evlerde masalsı bir değişime kapı aralıyor.

 

Doğanın yeniden doğuşunu müjdeleyen rengarenk dokunuşlar, yatak odalarında tazelik hissi yaratan minik çiçekler ve doğanın eşsiz uyumunu yansıtan en zarif renkler TAÇ Spring Love Koleksiyonu ile yatak odalarına gelirken; koleksiyonda nevresim takımı, pike, yatak örtüsü yer alıyor.

 

“Koleksiyonlarımızda doğa dostu ürünler öne çıkıyor”

Evteks Fuarı’ndaki ilk günün ardından değerlendirme yapan Zorlu Holding Tekstil Grubu Başkanı Vedat Aydın, “Sektörü biraraya getiren bu önemli fuarda, son zamanlarda üretilen yeni ve farklı ürünler ziyaretçilerin beğenisine sunuluyor. Bu fuar için çeşitli etkinlikler planlanırken fuarın sektöre bir dinamizm kazandırdığını düşünüyorum. Biz de ev tekstili sektöründe lider firmalardan biri olduğumuz için bize yakışacak şekilde yurt içi ve yurtdışından gelen misafirlerimize farklı ve fonksiyonel ürünlerimizi gösteriyor ve onların görüşlerini alıyoruz.

 

Grup olarak sürdürülebilirliği çok önemsiyoruz. Doğayı düşünmeden sürdürülebilir olunamaz. Sektördeki tüm firmaların da sürdürülebilirlik konusunda hedefleri olmalı. Bu doğrultuda tüketicilerin kullanacağı doğa dostu ürünler her geçen gün artacaktır. Zorlu Tekstil olarak hayata geçirdiğimiz organik nevresim takımları ve geridönüşümlü iplikler gibi doğa dostu ürünlerimiz koleksiyonlarımızda daha fazla yer alıyor ” diye konuştu.

 

Fuarda ayrıca TAÇ ana standında Zorlu Tekstil markalarının yeni koleksiyonları ziyaretçilerle buluştu. Tropikal, Luxury ve Retro temalarıyla oluşturulan stand ziyaretçiler tarafından ilgiyle karşılandı. 

 

Zorlu Grubu’nun ilk şirketi olma özelliğini taşıyan Avrupa’nın en büyük ve entegre polyester iplik üretim merkezi Korteks ise Evteks Fuarı’nda tente, branda, bahçe mobilyası kumaşlarını ve Otomotiv kumaşları projesi kapsamında geliştirilen ipliklerini sergiledi. 

Diğer Haberler