Tarih : 27.08.2020 - 15:05

HT-SAAE Şanghay'da SNEC Fuarı'na Katıldı

Açıklama şöyle:

 

PV endüstrisinde dünyanın en önemli ve profesyonel fuarlarından ''Uluslararası Fotovoltaik Enerji Üretimi ve Akıllı Enerji Konferansı ve Sergisi" (SNEC PV POWER EXPO) 8-10 Ağustos 2020 tarihlerinde Şanghay Yeni Uluslararası Fuar Merkezi'nde düzenlendi. Bilim insanları, girişimciler ve fotovoltaik sektöründen birçok firmayı bir araya getiren ve ziyaretçi sayısı 250 bini aşan fuarda, dünyanın en büyük güneş paneli üreticilerinden HT-SAAE de yerini aldı.

 

İstanbul Tuzla'daki fabrikasında yıllık 800 MW'lık güneş paneli, 400 MW'lık da güneş hücresi üretim kapasitesine sahip olan HT Solar'ın bağlı olduğu HT-SAAE, sektörün en büyük ve önemli etkinliklerinden ''Uluslararası Fotovoltaik Enerji Üretimi ve Akıllı Enerji Konferansı ve Sergisi''ne (SNEC PV POWER EXPO) katıldı.

 

8-10 Ağustos tarihleri arasında Çin, Şanghay Yeni Uluslararası Fuar Merkezi'nde 2200 katılımcı şirket, 3000 bilim insanı, 5000 uzman ve 1000 girişimciyi bir araya getiren fuarı ziyaret edenlerin sayısı da 250 bini aştı. 24 kurum ve kuruluş tarafından, 220 bin metrekarelik bir alanda düzenlenen dünyanın en önemli fuarlarından SNEC PV Power Expo'da HT-SAAE, Milkway Plus, Multiway (multi-busbarlı) ve 182 mm'lik hücreli 595W'lık yeni güneş panellerinin lansmanını yaptı. Güç kaybını düşüren, yıllar içerisinde verim kaybını minimize eden yeni güneş panelleri, yatırımın geri dönüş süresini de kısaltıyor. Fuarda HT-SAAE ayrıca yüksek verimli 166 shingled full black güneş paneli ve 166 double glass bifacial güneş panellerini de ilk kez sergiledi.

 

Mars'ta yaşam arayan araçta kullanılan güneş hücresi fuarda tanıtıldı

 

Fuarda ayrıca HT-SAAE'nin ana şirketi CASC (China Aerospace Science Corporation) tarafından temmuz ayında Mars'ta mikroskobik yaşam belirtileri aramak üzere gönderilen Tianwen-1 keşif aracında kullanılan 3 junction arsenid galyum güneş hücresi de tanıtıldı. Mars ortamına adapte olarak üretilen bu güneş hücresi daha önce Ay'a gönderilen Beidu 3 navigasyon uydusu ve Yutu keşif aracında da kullanılmıştı. HT SAAE, güneş hücresi ve güneş panellerinde 2000'den fazla patente sahiptir.

 

HT-SAAE sektöre yenilikçi panellerini sundu

 

Dünyanın en önemli fuarlarından olan SNEC'te yer almalarının sektöre yeniliklerini tanıtmak adına çok önemli olduğunu söyleyen HT Solar Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Ahmet Beler, "Türkiye'deki fabrikamızda ürettiğimiz yenilikçi, yüksek performanslı güneş panellerimizle dünya çapında birçok önemli projenin çözüm ortağıyız. 2015 yılından beri sektörün en prestijli listesi Tier 1 listesinde yer alan, PV Evolution Labs (PVEL) tarafından 2020 yılında dünyanın en iyi performans gösteren 6. üreticisi seçilen ve Türkiye'de ürettiği güneş panelleriyle listeye girmeyi başaran tek firma olan ana şirketimiz HT-SAAE, PV sektörünü buluşturan bu fuara katılarak, pazar taleplerine göre güncellediği, verimliliği artıran, güç kaybını minimize eden ve yatırımcının maliyetlerini düşüren en yeni teknoloji güneş panellerini pazara sundu. HT-SAAE bünyesinde Ar-Ge'ye yıllık 10 milyon dolar ayrılıyor ve 100 kişilik bir Ar-Ge ekibine sahibiz. 20'ye yakın yüksek teknoloji kuruluşuyla işbirliği yapıyoruz. Bağlı olduğumuz HT SAAE'nin sahip olduğu know-how ve bilgi birikimini HT Solar olarak biz de Türkiye'ye aktarıyor ve güneş panellerimizi sürekli ihtiyaç ve taleplere göre güncelliyoruz." dedi.Kaynak:Investing

Diğer Haberler