Tarih : 21.03.2018 - 10:05

Flokser, Yeni Serisi Biogen ile EVTEKS Fuarı’nda Olacak

Flokser yaklaşık 20 yıldır her yıl olduğu gibi yeni ürün serisini 24 - 28 Nisan 2018 tarihleri arasında CNR EXPO Yeşilköy’de gerçekleşecek Türkiye’nin en büyük tekstil fuarı olan EVTEKS Fuarı’nda görücüye çıkaracak

 

Kurulduğu günden bu yana çok çeşitli ürün gruplarıyla farklı sektörlerde yüzlerce firmaya hammadde tedarik eden Flokser, 24 - 28 Nisan 2018 tarihleri arasında 24. İstanbul Uluslararası Ev Tekstili Fuarı “EVTEKS” fuarına katılacak. Yaklaşık 20 yıldır her yıl olduğu gibi yeni koleksiyonunu ilk kez bu fuarda tanıtacak olan Flokser, fuarda Biogen ürününü görücüye çıkaracak. Sektör profesyonelleri tarafından takip edilen, dünyanın ikinci, Türkiye’nin ise en büyük tekstil fuarı olan EVTEKS Fuarı’nda, sektördeki son gelişmeler sergilenerek, trend ve modaya yön verecek ürünler ziyaretçilerin beğenisine sunulacak.

 

Teknik deri ve kimya (poliüretan) alanında Türkiye ve Avrupa’nın en büyük üreticilerinden biri olan Flokser, bio bazlı teknik deri olarak bilinen, doğayla uyumlu, bitkisel atıklardan elde edilmiş hammaddelerle, ileri teknoloji kullanarak ürettiği “Biogen” serisini geliştirdi. Biogen, petrol bazlı ürünler ile sentezlenen suni derinin ya da ağır anorganik kimyasallara maruz kalan gerçek derinin olumsuz etkilerini içermeyen bir ürün.

 

Flokser Tekstil Satış ve Pazarlama Genel Müdürü Ercan Pesen, “Her yıl EVTEKS fuarına katılarak yeni koleksiyonumuzu ilk defa burada sergilemenin heyecanını yaşıyoruz. Bizim için EVTEKS Fuarı sektöre öncülük eden çok önemli bir iletişim merkezidir. Bu yıl yeni ürünümüz olan Biogen gibi bio bazlı hammaddelerden üretilmiş tekstil ürünleri ile çevre ve insan sağlığını tehdit eden unsurları ortadan kaldırmayı amaçlıyoruz. Sürekli gelişim ve inovasyon ilkesini benimsiyor, yenilikçi bakış açısıyla modaya yön verecek ürünler sunma ve sektöre öncülük etme misyonuyla ilerliyoruz” dedi.

 

Flokser Hakkında: 

Flokser, 1984'de Tükek kardeşler tarafından İstanbul'da kurulan bir aile şirketidir. İlk işi duvar kağıdı üreticiliği olan firma, Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşundan biri olarak teknik deri, kumaş ve poliüretan hammadde üretim ve ihracatı yapıyor. 

 

 

 

Diğer Haberler