Tarih : 08.09.2017 - 09:10

Wee Baby Dünya Markaları Arasına Girmeye Hazırlanıyor

Sağlıklı ve nitelikli ürünleriyle anneler ve bebeklerinin tüm ihtiyaçlarını karşılayan WeeBaby, 14 -17 Eylül tarihlerinde Almanya’da düzenlenecek “Kind+Jugend Fuarı”na katılacak. Türkiye’nin en çok tercih edilen markaları arasında yer alan WeeBaby, dünya çapında bilinen en prestijli anne bebek fuarında en yeni ürünleriyle yerini alacak.

 

 

Gelişen teknoloji ve değişen trendlerle hızla büyüyen anne bebek sektörü, Eylül ayında Almanya’da büyük bir buluşmayla bir araya gelmeye hazırlanıyor. Bebek ve çocuk ürünleri sektöründeki tüm yeniliklerin yakından görüleceği “Kind+Jugend Fuarı”, dünya çapındaki önemli firmaları buluşturacak. Ürünleriyle Türkiye’deki yerini sağlamlaştıran ve dünya markası olma hedefiyle ilerleyen WeeBaby, fuarda 80 metrekarelik bir alanda 6 ayrı ürün kategorisinde hazırladığı ürün konseptiyle yer alacak.

 

Yaklaşık 50 ülkeden bin 200’den fazla katılımcı ve dünyanın dört bir yanından 22 binden fazla ziyaretçi beklenen fuar, küresel ticaret için önemli bir platform olma özelliği taşıyor. Anne bebek ürünlerinde 132‘nin üzerinde ürün çeşidi ve Annelere Özel Ürünler, Beslenme Ürünleri, Emzikler, Yardımcı Ürünler, Bakım Ürünleri ve Oyuncaklardan oluşan 400’ün üzerinde ürünüyle Türkiye’nin en çok tercih edilen markalarından olan WeeBaby, bu platformda dünya markalarıyla bir araya gelerek ürünlerini tanıtma fırsatı yakalayacak.

 

 

WeeBaby olarak Türkiye ve Ortadoğu bölgesinde en büyük üretici olduklarını ifade eden WeeBaby Genel Müdürü Burak Özbaşoğlu, özellikle Ortadoğu bölgesinde ürünlerine yoğun talep olduğunu ancak Avrupa ve diğer dünya ülkelerinde de güçlenmek istediklerini belirtti: “Avrupa, Ortadoğu ve Afrika pazarları potansiyeli oldukça yüksek olan pazarlar. Dünyanın farklı ülkelerinden birçok sektör firmasını bir araya getirecek “Kind+Jugend Fuarı” bu nedenle bizim için çok önemli bir fırsat. Kaliteli ve nitelikli ürünlerden oluşan kategorilerimizi tüm dünyayla paylaşmak istiyoruz. Hedefimiz Avrupa ve Ortadoğu ülkelerine olan ihracatımızı 2 katına çıkarmak. Sektördeki tüm yenilik ve gelişmelerin yakından görüleceği fuar, bu hedefimize ulaşmamıza yardımcı olacak.”

 

WeeBaby Hakkında:

 

1986 yılında kurulan Burda Bebek diş kaşıyıcısı ve bebe bardağı çeşitleriyle sektöre giriş yapmış, zaman içerisinde ürün portföyünü geliştirmiştir. Türkiye’de yerli olarak ürettiği ürünleriyle bebek ve annelerin ihtiyaçlarını karşılayan Burda Bebek A.Ş. dünya sağlık standartlarının ve gelişen teknolojinin getirdiği yenilikleri üretim ve hizmet sürecine dahil etmeyi ilke edinmiş ve sürekli geliştirilen yeni model ve ürün çeşitleriyle, firmanın bugün Pazar lideri olan WeeBaby markası yaratılmıştır. WeeBaby markalı ürünlerin büyük bir çoğunluğu özel olarak geliştirilmiş modern makine parkuru ile yerli olarak uluslararası standartlarda üretilmekte ve tüm üretiminde FDA onaylı hammaddeler kullanılmaktadır. Bunun yanında çevreye duyarlı üretim prensibini benimseyen Burda Bebek A.S. Türkiye’de kendi kategorisinde WeeBaby markası ile ilk TSE belgesi alan yerli firma olmayı başarmıştır. 31 yıldır Türkiye’de annelerin ve bebeklerin ihtiyaçlarını karşılayan Burda Bebek A.S. bugün Türkiye’de WeeBaby markası altında; Annelere Özel Ürünler, Beslenme ürünleri, Emzikler, Yardımcı ürünler ve Bakım ürünlerinden oluşan 400’ün üzerinde ürününü, 30.000’in üzerinde satış noktasında tüketicilerinin beğenisine sunmaktadır. Uluslararası standartlarda üretilen WeeBaby ürünleri aynı zamanda 20’nin üzerinde ülkeye de ihraç edilmektedir.  

Diğer Haberler