Tarih : 06.08.2021 - 03:18

SANLAB IDEF'21'e Katılıcak

Türkiye'nin öncü simülatör üreticileri arasında yer alan SANLAB, dünyanın en büyük dört savunma sanayii fuarından biri olan 15'inci Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı'na (IDEF'21) katılıcak. SANLAB fuarda, taret test sistemleri, otomotiv endüstrisi ve uçak, helikopter ile silahlı araçlar için geliştirilen bir simülatör olan 6 Eksenli Hareket Platformu'nun farklı modellerini katılımcıların beğenisine sunacak.

 

Türkiye'nin yerli ve milli otomobili TOGG'a simülasyon geliştiren, "YÖK Sanal Laboratuvar Projesi" ile sanal deney simülasyonları çalışmasına devam eden SANLAB, 17 ila 20 Ağustos 2021 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenecek IDEF'21'de savunma ve otomotiv sanayi alanlarında kullanılan gerçek zamanlı robotik teknolojik ürünleriyle yüzde yüz yerli bir firma olarak yerini alacak.

 

6DOF Hareketli Platformu'nun farklı modellerini görücüye çıkarıyor

 

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Milli Savunma Bakanlığı ev sahipliğinde, Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı yönetim ve sorumluluğunda düzenlenecek, Türk ve dünya savunma sanayiinin bir araya geleceği IDEF'21 hakkında açıklamalarda bulununan SANLAB Kurucu Ortağı Salih Kükrek, fuarın çok önemli iş birliklerine zemin hazırlayacağının altını çizdi. SANLAB olarak fuar boyunca savunma ve otomotiv sanayi alanlarında kullanılan gerçek zamanlı robotik teknolojilerini sergileyeceklerini söyleyen Kükrek, üretimini ve millileştirilmesini gerçekleştirdikleri 6 Eksenli Hareket Platformu'nun savunma sanayi için tasarlanmış SMotion-1500 6DOF, SMotion-1800 6DOF, SMotion-3000 6DOF hareketli platform modellerinin ve SMotion150-E2D Stabilizatör'ün katılımcılara tanıtılacağı bilgisini verdi.

 

2019 yılında düzenlenen fuarda 6DOF Hareketli Platform ile entegre tank simülatörlerinin uluslararası katılımcılardan yoğun ilgi gördüğüne dikkat çeken Kükrek, "IDEF'21 için de heyecanlıyız ve hazırız. Savunma sanayide aktif stabilizasyon sistemlerimiz ve Smotion Serisi Test Sistemleri'miz ASELSAN başta olmak üzere yerli savunma firmalarımız tarafından kullanıyor. Yerlileştirilmesini ve üretimini gerçekleştirdiğimiz özgün test ve simülatör sistemlerimizle, Türkiye'deki iş ortaklarımızın ürünlerinin tasarımdan prototipe ve seri imalata geçme süresini önemli ölçüde kısaltıyoruz. Geçmişte en büyük sorun yerli yüksek teknolojilere ve simülatörlere inanılmamasıydı ancak IDEF'21 gibi dünyaca önemli bulunan bir platformda bu ön yargıyı gerek savunma sanayide gerek otomotivde yerli girişimlerin ve ürünlerin başarısını göstererek yıkmaya devam edeceğiz" dedi.

 

SANLAB Hakkında:

 

Simülasyon teknolojilerinin kullanımını yaygınlaştırma ve gerçek zamanlı robotik çözümler geliştirme vizyonuyla çalışmalarını sürdüren SANLAB, 2009 yılından bu yana özel sektörde simülasyon ve robotik alanında Türkiye'nin öncü teknoloji şirketi konumunda yer alıyor. Robotik çözümleri ile sektörlerin Ar-Ge ve test altyapısını güçlendiren şirket, savunma sanayi, otomotiv ve simülasyon sektörü için geliştirdiği 6DOF Hareketli Platform ile ulusal projelere katkı sağlıyor. Birçok sektörden paydaşlarla, sanayinin gerçek ihtiyaçlarına yönelik simülatörler geliştiren şirket, mesleki eğitim simülatörleri ile nitelikli iş gücünün yetiştirilmesine imkân sağlıyor. SANLAB, bilim ve teknoloji farkındalığını artırmak üzere başlattığı "Gelecek için Ar-Ge" adlı sosyal sorumluluk projesine 2013 yılından beri devam ediyor.Kaynak:Investing

Diğer Haberler