Tarih : 11.01.2019 - 10:57

P&G, CES'te Adından Söz Ettirdi

50 yılı aşkındır Amerika’da düzenlenen ve son teknoloji ürünlerin ilk kez sergilendiği tüketici elektroniği fuarı Consumer Electronics Show (CES) bu yıl P&G’nin yaşamla bilimi buluşturduğu ürünleriyle ziyaretçilerine farklı bir deneyim yaşattı. P&G markası Gillette, “Best of CES” seçildi.

 

P&G’nin, ilk kez yer aldığı, dünyanın en büyük inovasyon sahnesinde tanıtımını yaptığı ve aralarında sıcak havlu etkisi veren tıraş makinesi ile selfie yöntemini kullanarak yapay zeka destekli cilt analizi yapan programın da bulunduğu 6 yeni inovatif ürün; teknolojinin kişisel bakım alanında geldiği noktanın göstergesi oldu.

 

Amerika Birleşik Devletleri’nde 1967 yılından bu yana tüketici elektroniği alanında düzenlenen ve teknolojide yaşanan son gelişmelerin ilk kez görücüye çıktığı fuar Consumer Electronics Show (CES) 2019 sona erdi. Bu yıl televizyon, telefon ya da bilgisayar gibi akıllı cihazların yanı sıra; kişisel bakım için geliştirilen teknolojiler fuarın ilgi odağı oldu. 181 yıldır tüketicilerin beklentilerine göre inovatif ürünler geliştiren ve teknolojiyi iş süreçlerinin her aşamasında kullanan Procter & Gamble (P&G), ilk kez katıldığı fuarda fark oluşturdu.

 

Konuyla ilgili açıklama yapan P&G Global Marka Müdürü Marc Pritchard, Teknolojinin gücü ile dönüşen, aynı zamanda sosyal ve çevresel güçlerin birleştiği ve bunun tüketici deneyimlerini her gün değiştirdiği kitlesel bir değişim döneminde yaşıyoruz. P&G, insanların yaşamını iyileştirmek için en gelişmiş teknolojileri günlük ürün ve hizmetlere entegre ediyor. İhtiyaç duyulanı, mümkün olanla birleştiriyoruz. Tüm bunların sonunda karşı konulmaz bir tüketici deneyimi yaşatıyoruz” dedi. P&G Global Bilişim Müdürü (CIO) Javier Polit ise “CES'e katıldık, çünkü paketli tüketici ürünlerde teknolojiyi kullanma konusunda lider olduğumuzu herkesin görmesini istiyoruz. İşlerimizi sürdüreceğiz ve umuyoruz ki inovasyonlarımızı sergilediğimiz bu fuar yeni fikirlerin ve deneyimlerin kapılarını aralayacak ve bu sayede tüketicilere fayda sağlayacak.” diye konuştu.

 

Selfie ile cilt bakımı, sıcak havlu keyfi, akıllı ev parfümü…

P&G tarafından oluşturulan Life Lab’de sergilenen 6 yeni ürün; günlük yaşamla bilim işbirliğinin tüketicilerin lehine güzel bir örneği oldu. En çok ilgi çeken yeniliklerden biri olan “Olay Skin Advisor Platformu”, yapay zekâ aracılığıyla selfieleri analiz ederek, kişiselleştirilmiş cilt bakımı önerilerinde bulunuyor.

 

Yeni Gillette Labs Isıtmalı Tıraş Makinesi ise bir saniyeden daha az bir sürede ısınan bir ısıtma çubuğuyla, her dokunuşta sıcak havlulu bir tıraş olma keyfini sunarak deneyimi zenginleştiriyor. Gillette, bu ürünüyle ilk kez katıldığı fuarda “Best of CES” seçildi.

 

Ziyaretçilerin ilgi gösterdiği bir diğer yenilik ise” kamera görüntülerini, özel algoritmaları, baskı teknolojisini ve cilt bakımını tek bir cihazda birleştiren “Opté Precision Cilt Bakımı Sistemi”. Sistem, cildi tarıyor, hiperpigmentasyonu algılıyor ve cildin doğal güzelliğini ortaya çıkarmak için hassas uygulamayla düzeltici serum kullanıyor.

 

Alanda sergilenen ve güzellik ürünlerinin perakende alışverişini yüz tanıma ve mimik odaklı olarak yönlendiren SK-II’s Future X Akıllı Mağaza, kullanıcıların nasıl diş fırçalandıklarını anlamak için yapay zekâ kullanan Oral-B Genius X diş fırçası ve bir düğme dokunuşuyla kokuyla zenginleşen ortam oluşturan AIRIA tanıtılan diğer inovatif ürünler oldu.

 

Diğer Haberler