Tarih : 20.03.2018 - 10:08

İnsanla İşbirliğine Dayalı Cobot'lar WIN Fuarı'nda Tanıtıldı

İş birliğine dayalı ‘Cobot’ ile endüstriyel robotiği yeniden keşfeden dünyanın lider firması Universal Robots, farklı erişim ve taşıma kapasitesine sahip UR3, UR5 ve UR10 olarak adlandırdığı üç temel 'Cobot'unu WIN Fuarı’nda tanıttı.

 

WIN Euroasia Metalworking ve WIN Euroasia Automation Otomasyon ve metal endüstrisi, sektörün en önemli etkinliği olan WIN Euroasia için 15 - 18 Mart 2018 tarihleri arasında TÜYAP İstanbul’da aynı çatı altında bir araya geldi. İş birliğine dayalı ‘Cobot’ ile endüstriyel robotiği yeniden keşfeden dünyanın 1 numaralı iş birliğine dayalı (Collaborative robot; Cobot) robot firması; Universal Robots, farklı erişim ve taşıma kapasitesine sahip UR3, UR5 ve UR10 olarak adlandırdığı üç temel 'Cobot'unu WIN Fuarı’nda tanıttı. İmalat sanayinin yoğun katılım gösterdiği fuarda, Universal Robots standlarına ilgi büyüktü.

 

 

“Endüstri rekabetinde iş birliğine dayalı Cobot’la öne çıkıyoruz”

 

Universal Robots Türkiye Satış Geliştirme Yöneticisi Gök, “Endüstriyel robot teknolojileri alanında fonksiyonel olan üretimler son yıllarda öne çıkmaya başladı. Bu durum, endüstri sektörünün rekabetinde kilit bir öneme sahip olacak. 50’den fazla ülkede distribütörlük, yaklaşık 500’e yakın çalışanımızla iş birliğine dayalı (Colloborative Robot) ‘Cobot’larımızla bu rekabette öne çıkıyoruz. Ayrıca, iş birliğine dayalı robot (Cobot) kavramını öğrenmek isteyenler için kurduğumuz ücretsiz bir platform olan UR Akademi ile sektörde ciddi bir kolaylık sağlamayı amaçlıyoruz. Universal Robots’un insan makine iş birliğine dayalı çalışma konsepti ve ileri teknolojisiyle çeşitli endüstri kollarında kullanıcılara önemli avantajlar sağlayan çalışmalarımızı bu önemli fuarda sergilemekten büyük mutluluk duyuyoruz” dedi. 

 

 

“2025’e kadar Cobot satışları 12 milyar dolara ulaşacak”

İş birliğine dayalı Cobot ile Türkiye pazarına giriş yapan ve kullanıcılara sağladığı çözümlere ilişkin konuşan Gök, “Universal Robots olarak metal, makine, otomotiv, gıda ve tarım, mobilya, ilaç ve kimya, plastik ve polimer vb. birçok sektöre ‘Cobot’larımızla yenilikçi çözümler sağlıyoruz. Şimdiye kadar 21 bin Cobot sattık. 2025’e kadar Cobot satışlarının 12 milyar dolara ulaşmasını bekliyoruz” diye belirtti.

 

Universal Robots Hakkında

Merkezi Danimarka’da olan 2005’te kurulan Universal Robots; 'Cobots' (Collaborative Robots) olarak adlandırılan, hafif ve esnek robot kollarıyla endüstriyel robotiği yeniden keşfetmiştir. UR3, UR5 ve UR10 olarak farklı erişim ve taşıma kapasitesiyle üç temel 'cobots' mevcuttur. Universal Robots’un 50’den fazla ülkede distribütörlüğü bulunmaktadır. Universal Robots' un ürünleri metal, makine, otomotiv, gıda ve tarım, mobilya, ilaç ve kimya, plastik ve polimer vb. birçok sektöründe kullanılmaktadır. Yenilikçi UR+ ‘Tak ve Çalıştır’ uygulamasıyla kolay ve hızlı kurulum sağlayabilen Universal Robots, ücretsiz online eğitim sunulan Universal Robots Academy ile iş birliğine dayalı robot kavramlarını öğrenmek isteyenler için bir platform sunmaktadır. Kolay programlama, hızlı kurulum, esnek konumlandırma ve uygulama, iş birliğine dayalı, insan ile beraber çalışmaya uygun yapısıyla (risk değerlendirmesine bağlıdır) kullanıcılara avantaj sağlayan Universal Robots, enerji verimliliği, az alan kaplamasıyla sağladığı alan tasarrufuyla da işletmelerin maliyetlerini azaltmaktır.

 

 

 

 

Diğer Haberler