Tarih : 05.05.2017 - 10:29

Güleser Tekstil Ev Tekstili Modasının Kalbinin Attığı Proposte Fuarı’nda

Türkiye’nin lider ev tekstili üreticilerinden Güleser Tekstil, bu yıl dünyanın en prestijli ev tekstil fuarı Proposte’de yerini aldı. Güleser Tekstil, yakın zamana kadar sadece İtalyan üreticilere ev sahipliği yapan Proposte Fuarı’na katılmaya hak kazanan 4 Türk şirketinden biri oldu.

 

 

Dünyanın en prestijli ev tekstili fuarı Proposte, bu yıl 3-5 Mayıs tarihlerinde İtalya’nın Como şehrinde düzenlendi. Uzun yıllar sadece İtalyan üreticilerin ürünlerinin sergilediği fuar, yakın bir zamanda diğer Avrupa Birliği ülkelerinde üretim yapan şirketlere açıldı. Proposte Fuarı’na Türkiye’den ise ülkemizin lider tekstil üreticisi Güleser Tekstil’in de aralarında olduğu 4 şirket kabul edildi.

 

1985 yılında kurulan, Bursa’nın öncü tekstil şirketlerinden Güleser Tekstil döşemelik ve perdelik kumaş üretiminde 32 yıldır hizmet veriyor ve başta İngiltere, Almanya ve ABD olmak üzere 75’den fazla ülkeye ihracat yapıyor. Güleser Tekstil Proposte’nin yanı sıra her yıl uluslararası Heimtextil, Mood ve Evteks fuarlarına da katılıyor. Üretiminin yüzde 90’ını ihraç eden Güleser Tekstil; Romo, Harlequin, Colefax & Fowler, Kvadrat, Jab, Zimmer & Rohde, Casamance, Duralee, Robert Allen gibi tekstil dünyasının en bilinen editörlerine koleksiyon hazırlıyor.

 

Fuar katılımcıları uzun ve titiz bir değerlendirme sonucunda belirleniyor

 

Başvuru ve değerlendirme sürecinin 6 ay ile 1 yıl arasında değiştiği Proposte Fuarı’nın jürisini Mauro Cavelli, Piercarlo Vigano gibi saygın İtalyan iş adamları oluşturuyor. Proposte jürisi, teslim edilen portfolyoları değerlendirerek ve yerinde ziyaretler yaparak bir hayli zorlu bir eleme sürecinden sonra üreticilere katılımcı olma hakkı tanıyor. Fuara hem tasarımı hem de üretimi kendi bünyesinde yapan firmalar kabul edilebiliyor. Dünyanın en inovatif tekstil firmalarının katıldığı Proposte’de 90 firma yer alırken fuara sadece davetli olan şirket temsilcileri giriş yapabiliyor. Halka açık olmayan tek uluslararası tekstil fuarı olma özelliği taşıyan Proposte Fuarı’nı, bu yıl 6 bin 500 kişinin ziyaret etmesi bekleniyor. 

Diğer Haberler