Tarih : 09.09.2021 - 01:43

Fanuc, Fakuma Fuarı'nda Boy Gösterecek

FANUC, hızlı ve esnek ürünleriyle FAKUMA Fuarı’na damga vurmaya hazırlanıyor.

 

FANUC, plastik işleme sanayinin önemli fuarlarından biri olan ve 12-16 Ekim tarihleri arasında Almanya'da düzenlenecek FAKUMA Fuarı’nda yeni ROBOSHOT α-SiB yplastik enjeksiyon makinasını tanıtacak.

 

TAMAMEN ELEKTRİKLİ, KARBON DENGESİNİ İYİLEŞTİRİYOR

 

Firma, Almanya’nın Friedrichshafen kentinde gerçekleştirilecek fuarda yeni nesil ürünleriyle boy gösterecek.

 

Fuar kapsamında şirketin tanıtacağı ürünlerin başında yeni ROBOSHOT α-SiB yüzde 100 elektrikli plastik enjeksiyon makinası geliyor. Bir önceki nesil ROBOSHOT modellerine kıyasla esnekliği ve hızıyla dikkati çeken model, tamamen elektrikli olması sayesinde karbon dengesini iyileştirmeyi amaçlayan işletmelere ideal bir çözüm sunuyor.

 

Fuarda 50-220 ton arası sıkma kuvveti ve farklı enjeksiyon özelliklerine sahip toplam 5 makinayla tanıtılacak yeni seri; kalıp üreticileri, tıbbi teknoloji ve otomotiv mühendisliği gibi önemli sektörlerdeki yüksek hassasiyetli plastik parça üreticilerini hedefliyor.

 

BUTON YA DA DOKUNMATİK EKRANLA KULLANMA İMKANI SUNUYOR

 

Söz konusu makinaların öne çıkan özellikleri arasında; kullanıcıların ister klasik yöntem olan butonlarla ya da isterlerse akıllı telefon benzeri dokunmatik ekran ve kaydırma fonksiyonlarıyla kullanabilecekleri 21.5” HD FANUC PANEL iH Pro ekran da bulunuyor.

 

Ayrıca birden fazla vida çapı, yeni enjeksiyon ünitesi boyutları ve daha yüksek enjeksiyon basınçları standart olarak sunuluyor. Seride dört eksenli servo ana kontrol seçeneği de mevcut.

 

FANUC'un fuarda öne çıkaracağı diğer bir ürünü ise, tüm kalıp ve takım üretim gereksinimlerine yönelik yeni ROBOCUT α-CiC tel erozyon makinası olacak. Modelin yeniden düzenlenmiş tasarımı, eski modellere göre önemli ölçüde daha dayanıklı yapıya sahip olmasıyla öne çıkıyor.

 

MAKİNA VE ROBOTLARIN BAĞLANABİLİRLİĞİNİ SERGİLEYECEK

 

Lansmanı gerçekleştirilecek yeni ürünlerinin yanında müşterilerine sunduğu çözümlere de odaklanacak firma, bu doğrultuda QSSR (Robotizasyonun Hızlı ve Basit Başlatılması) konseptiyle FANUC makina ve robotlarının kolayca birbirine bağlanabildiğini gösteren uygulamaları gösterecek.

 

Standın IIoT bölümünde ise, ROBOSHOT LINKi2 yazılımı kullanılarak ürünlerin birbiriyle olan etkileşimi tanıtılacak.

 

Kalıplama prosesinde tam izlemeyi mümkün kılan yazılım; aynı zamanda sıradaki işleri programlayarak, geçmiş verileri analiz ederek ve değerlendirerek iyileştirmelerin yapılmasını destekliyor, özel raporlar hazırlayabiliyor ve arıza süresi bildirim e-postaları oluşturabiliyor.Kaynak:STendustri

Diğer Haberler