Tarih : 26.03.2022 - 03:36

'Sakarya'nın Fuar Eksikliği Var'

Sen Otel'de düzenlenen Satın Alma Zirvesi'nde konuşan TOBB Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Mertcan Korkmaz, Sakarya'da görev yapan bürokratlara seslenerek, “Sakarya’nın fuar eksikliği var ve bu eksikliği giderecek firmalarımız var” dedi

 

TOBB Sakarya Genç Girişimciler Kurulu, SakaryaGİAD ve ETD Sakarya Şubesi'nin organizasyonunda Sen Otel'de Satın Alma Zirvesi düzenlendi. Zirvede 97 firma stant açtı. Zirveyi değerlendiren Ekonomi Ticaret Derneği Başkanı Şamil Dedeoğlu, müşteriyi ayağına beklemeyeceklerini belirterek, “Müşterinin ayağına gideceğiz, nasıl gideceğiz dijital dünyaya açılırak. Network ile iletişim kurarak yan yana gelmeliyiz. Yaptığmız bu zirvelerle, bu organizasyonlarda yan yana gelerek organizasyonlar ile kalıcı dostluklar elde edeceğiz” dedi.

 

SAKARYAGİAD BAŞKANI BEKDEMİR

 

Zirvenin hayırlara vesile olmasını dileyen SakaryaGİAD Başkanı Zafer Bekdemir, “2 yıldır süren pandemi, evrensel sağlık krizinin yarattığı yeni şartlar, artmakta olan enflasyon, ekonomik sıkıntılar ve döviz artışından dolayı yaşanan hammade sıkıntıları, enerjiye ulaşımda ki sıkıntılar ve savaşın toplumsal ve ekonomik etkileri geleceğe umutla bakmamızı zorlaştıran bir ruh halini beraberinde getirdi. Bu tür zamanlarda ihtiyacımız olan şeyin, içinde bulunduğumuz sarmaldan çıkmanın yolunun, geleceğe yeni bir umutla, mücadele ederek atlatacağımız inancında olmamız gerektiğini düşünüyorum’ ifadelerini kullandı.

 

İŞBİRLİĞİNİ ÖNEMSİYORUZ

 

Ekonominin bel kemiği KOBİ’lerin de bu dönüşüm sürecine katkı sağlamaları gerektiğini söyleyen Bekdemir, “Girişimcilik ve gelişme kültürünü besleyecektir. Bu çerçevede Sakarya GİAD olarak ekonomik tabanlı STK’lar ile iş birliğimiz çok önemsiyoruz. Hem işletmelerimizi hem de şehrimizde ticaret yapan firmaları buluşturmak ve bu birlektelikleri ticarete dökmek için düzenlediğimiz satınalma zirvesi hepimiz adına hayırlı olmasını diliyorum” dedi. TOBB Sakarya İl Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Mertcan Korkmaz ise Sakarya'da görev yapan bürokratlara seslenerek, “Sakarya’nın fuar eksikliği var ve bu eksikliği giderecek firmalarımız var. İlerleyen zamanlarda daha iyi etkinliklerde bir araya geliriz. Yaptığımız program şehrimize hayırlı olsun’ dedi.

 

DÜNYA GELİŞİYOR

 

Programda konuşan SATSO Başkanı Akgün, “Dünya hızla gelişirken doğru satın alma ve süreç yönetimi, iş dünyasını yenilikleri takip etmeye itiyor. Sakarya olarak üreten bir kentiz. Sakarya olarak, ürettiklerimizin arkasında güçlü bir sinerjinin ve büyük bir işbirliğinin oluşmasını da önemsiyoruz. Üedarik zincirimizi kendi içimizde oluşturmak bu açıdan önemli, çünkü satın alma ve tedariği, üretimden bağımsız düşünemeyiz. Yerel tedarikçilerimizle temasımızı güçlendirerek ilerlemeliyiz. Bu hem ihracatımıza, hem ithalatımıza, yerli üretimin artırılmasına, yerel ticaretin canlandırılmasına katkı sunacaktır” dedi. Altuğ, “Şunu bilmeliyiz ki. bir firmanın atığı diğer firmanın hammaddesi olabilir. Yani üreten Sakaryamız’ın artan ticaret hacminde hepimizin alın teri olsun istiyoruz. Üyelerimizin birbirini iyi tanıması, tedariğini birbirilerinden sağlaması, alışverişlerini kendi aralarında yapabilme pratiğine sahip önemli. Biz her anlamda birbirine yeten bir kent olmalıyız. Katılan tüm firmalarımıza ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum. bu etkinliklerin verimli sonuçlarını alacağımıza inanıyorum.’ İfadelerini kullandı.Kaynak:T54

Diğer Haberler