Tarih : 04.03.2017 - 12:27

Siirt Kitap Fuarı 28 Mart'ta Başlıyor

Siirt'te 28 Mart-2 Nisan tarihleri arasında yapılması planlanan 4'üncü Kitap Fuarı 28 Mart'ta kitapseverlerle buluşuyor.


Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz'ın başkanlığında yapılan toplantıda fuarı ile ilgili hazırlıklar görüşüldü. Siirt Belediye Başkan Vekili Ceyhun Dilşad Taşkın ve ilgili kamu kuruluşları yöneticilerinin katıldığı geniş katılımlı toplantıda konuşan Vali Tutulmaz, "Her Kitap Yeni Bir Yolculuktur" sloganı ile bu yıl 4'sü düzenlenecek olan 4.Geleneksel Siirt Kitap Fuarı'nın 28 Mart-2 Nisan 2017 tarihleri arasında yapılacağını bildirdi.

Tüm kitapseverleri fuara davet eden Vali Mustafa Tutulmaz, fuarda binlerce çeşit kitapla, 46 yayın evi 24 seçkin yazar ile ayrıca Siirtli yazarların da fuara davet edileceğini söyledi. Siirt'te son yıllarda yapılan tanıtım çalışmalarına ilave olarak, kültür-sanat ve edebiyat etkinliklerine ağırlık verdiklerini belirten Vali Tutulmaz, "Amaç il genelinde vatandaşların okumaya teşvik edilmesi, okuma kültürünün geliştirilmesi ve kitaplarla birlikte yaşam kültürünün artarak, yaygınlaştırılmasını sağlamaktır" dedi.

Kitap fuarı, her gün 10.00-20.00 saatleri arasında ziyaretçilere açık olacak.

 

Kaynak: Timeturk

Diğer Haberler

Fuaye
Saim
Bozdemir
Fuar Merceği

Bölgesel Fuar Haberleri
Fuaye