Tarih : 18.08.2023 - 21:55

Kuşadası Kitap Fuarı 300 Bin Kişiyi Ağırladı

Kuşadası Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Kuşadası Kitap Fuarı’ sona erdi. Usta kalemlerin katılımıyla 15 gün süren fuarı, bu yıl yaklaşık 300 bin kitapsever ziyaret etti. Belediye Başkanı Ömer Günel, “Birbirinden değerli yazarlarımızı Kuşadası’nda ağırlamaktan dolayı gurur duyduk” dedi.

 

Türkiye’nin turizm başkenti Kuşadası, 1-15 Ağustos tarihleri arasında düzenlenen kitap fuarına ev sahipliği yaptı. Atatürk Meydanı’nda gerçekleştirilen fuara 55 yazar ve yaklaşık 100 yayınevi katıldı. Kuşadası Kitap Fuarı’nı bu yıl çevre il ve ilçelerden gelenlerle birlikte yaklaşık 300 bin kişi ziyaret etti. İmza günleri ve söyleşi etkinliklerinin de düzenlendiği fuarda en çok ilgiyi felsefe, dünya klasikleri, roman ve polise roman türünde yazılmış kitaplar gördü.

 

Kuşadası Kitap Fuarı boyunca okurlar ünlü yazarlarla buluşma ve sohbet etme fırsatı yakaladı. Fuarda ayrıca edebiyat severler genç yazarlara da yoğun ilgi gösterdi.

 

Belediye Başkanı Ömer Günel, Kuşadası’nı kültür ve sanatın başkenti yapma yolunda hızla ilerlediklerini belirterek, “Bu gaye ile yıl boyunca birçok etkinlik düzenliyoruz. Kuşadası Kitap Fuarı çerçevede birbirinden değerli yazarları kentimizde ağırlamaktan gurur duyduk. Halkımızın kitap fuarına gösterdiği ilgi de hepimizi çok mutlu etti. Fuarın gerçekleşmesine katkı sunan yayınevlerine çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.Kaynak:İHA

 

Diğer Haberler