Tarih : 01.11.2016 - 14:11

İl İl Yöresel Ürünler Fuarı'na Büyük İlgi

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen ‘İl İl Yöresel Ürünler Fuarı’ devam ederken, Malatyalılar fuara büyük ilgi gösteriyor.

 


28 Ekim’de düzenlenen törenle kapılarını açan fuarda 22 farklı yörenin yöresel lezzetleri ile ürünleri sergileniyor ve satışa sunuluyor. Malatya’yı fuarlar şehri haline getirme hedefiyle yola çıkan Büyükşehir Belediyesinin Kültür A.Ş organizasyonuyla düzenlenen fuarda en çok ilgiyi gıda ürünleri görürken, çeşitli yörelerin lezzetlerini tatmak isteyen Malatyalılar fuara akın ediyor.

 


Büyükşehir Belediyesi yanında kurulan ve yaklaşık 6 gün daha misafirlerini ağırlayacak olan fuara katılan firma yetkilileri de Malatyalıların bu ilgisinden son derece memnun olduklarını belirtti. Fuara ilk kez katılan bazı firma yetkilileri ilk defa böyle yoğun katılımlı bir fuar gördüklerini belirterek fuarı düzenleyen Büyükşehir Belediyesine ve Kültür A.Ş’ye teşekkür etti. Fuara daha önce de katıldıklarını belirten bazı firma yetkilileri ise diğer seneye göre bu sene katılımın daha yüksek olduğunu kaydederek gösterdikleri ilgiden dolayı Malatyalılara teşekkür etti.

 


‘İl İl Yöresel Ürünler Fuarı’ 6 Kasım’a kadar kapılarını açık tutacak.

Diğer Haberler