Tarih : 29.07.2022 - 15:12

Burhaniye 3. Kitap Fuarı Başladı

Burhaniye Belediyesi tarafından düzenlenen ve ülkenin önde gelen sanat, siyaset ve akademisyenlerini bir araya getiren Burhaniye 3. Kitap Fuarı, 5 gün sürecek dolu dolu bir organizasyonla sanatseverlere merhaba dedi. "Türkiye’de Gazetecilik ve Edebiyat" söyleşisi Yazar Barış İnce ve birgun.net Yayın Koordinatörü Berkant Gültekin’in söyleşileri fuarda sanatseverlerle buluştu.

 

“Bin Yıllık Tarihten Bin Yıllık Kitaba” mottosu ile sanatseverlere kapılarını açan Burhaniye Kitap Fuarı’nın açılışı Ören Meydanı’nda düzenlenen törenle yapıldı. Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler’in ev sahipliğinde, CHP Genel Başkan Yardımcıları Ahmet Akın, Faik Öztrak, Muharrem Erkek’in yanı sıra, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Şenol Sunat ile CHP ve İYİ Parti Milletvekilleri katıldı.

 

Açılış sonrası Ören meydanında yüze yakın yayınevi tarafından kurulan kitap stantlarını gezen protokol üyeleri alanda gerçekleştirilen söyleşi, panel ve dinletilere katıldı.

 

Onur konuğu Yaşar Seyman’ın olduğu fuarın ilk paneli CHP Genel Başkan Yardımcısı Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek ve İYİ Parti Başkan Yardımcısı, Ankara Milletvekili Şenol Sunat tarafından düzenlendi. “Parlamenter Demokrasi” konulu panelde ülkenin gidişatı ve parlamenter düzen hakkında konuşmalar yapıldı.

 

Fuarın bir diğer paneli ise “Ekonomide Son Durum ve Çözüm Önerileri” konusuyla gerçekleştirildi. Panelist olarak CHP Ekonomi Masasında bulunan CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, CHP Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak ve İstanbul Milletvekili M. Akif Hamzaçebi’nin yer aldığı panelde ülkenin ekonomik sorunları ele alındı.

 

Tarihçi Yazar Sinan Meydan tarafından “Tam Bağımsız Lozan” paneli sonrası, "Türkiye’de Gazetecilik ve Edebiyat" söyleşisi Yazar Barış İnce ve birgun.net Yayın Koordinatörü Berkant Gültekin’in söyleşileri fuarda sanatseverlerle buluştu.

 

Fuar, “Yerelden İktidara” konulu söyleşi ile devam etti. Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli, Muratpaşa Belediye. Başkanı Ümit Uysal, Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse ve Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, yerel yönetimlerde yapılan politikaların ve bunların iktidara uzantısını değerlendirdi.

 

Fuar Ören Amfi’de Sanatçı Bülent Parlak tarafından sahnelenen “Bülent Beyin Hikayesi” ve İskele Mahallesinde Erdal Bayrakoğlu tarafından düzenlenen konserle son buldu. Fuar kapsamında Burhaniye’ye gelen ünlü yazarlar ise fuar boyunca imza günleri düzenleyerek hayranlarının kitaplarını imzaladı.Kaynak:Birgün

Diğer Haberler

Fuaye
Saim
Bozdemir
Fuar Merceği

Bölgesel Fuar Haberleri
Fuaye