Tarih : 31.01.2020 - 14:26

Mutfak Ekipmanları Fuarında 20 Milyon Dolarlık Satış

Belek'te düzenlenen 11'inci Uluslararası Mutfak Ekipmanları ve Ev Tekstili Fuarı'nda 22 ülkeden gelen iş insanlarına 20 milyon doların üzerinde satış yapıldı.

 

Antalya Belek'te özel bir firma tarafından profesyonellere yönelik 11'inci Uluslararası Mutfak Ekipmanları ve Ev Tekstili Fuarı düzenlendi. Türkiye'den 125 firmanın katıldığı fuarı, aralarında Filistin, Makedonya, Ukrayna, Cezayir, Fas, Tunus, Libya, Irak, Özbekisan, Suudi Arabistan, Sırbistan, Rusya, Kuveyt, Kırgızistan, Kazakistan, Türkmenistan, Azerbaycan, İran, Katar, Ürdün, Bahreyn ve Birleşik Arap Emirlikleri olmak üzere 22 ülkeden 450'den profesyonel ziyaret etti. Fuarın açık olduğu 5 gün süresince 20 milyon dolardan fazla satış bağlantısı gerçekleştirildi.

 

Fuarı düzenleyen firmanın yönetim kurulu başkanı Bayram Şahin, başta Ortadoğu olmak üzere Asya'dan Afrika'ya 22 ülkeden profesyonelleri Türkiye'de ağırlamaktan memnun olduklarını söyledi. Fuar çalışmalarına 2011 yılında Irak'la başladıklarını, bugün ise 22 ülkeye ulaştıklarını söyleyen Şahin, “İlk fuarımıza 35 üretici firma katılırken, bugün 125 üretici firmamız yer alıyor. İhracata inanmak, ekibin gücüne inanmak ve işi samimi noktada götürmeye çalışmak bütün doğruları yanında getiriyor" dedi. Türkiye'de üretilen katma değerli her ürünün çok değerli olduğunu vurgulayan Bayram Şahin, “Fuarımızda mutfak ekipmanları alanında üretici 100 firmamız bulunuyor. Mutfak ekipmanları alanında olduğu gibi ev tekstili alanında da üretici firmalarımızı desteklemeye çalışıyoruz. Bu gün burada ev tekstil alanında üretim yapan 25 firmamız var. Hedefimiz; 2020 yılı içerisinde özel bir tekstil organizasyonu ile en az 120 üretici firmamızı 800'e yakın yabancı profesyonelle buluşturmak" dedi.Kaynak:DHA

Diğer Haberler