Tarih : 08.04.2022 - 18:11

Kütahya Tarım Fuarı 11-14 Mayıs'ta

Kütahya Tarım Hayvancılık Seracılık ve Süt Endüstrisi Fuarı 11 Mayısta açılmaya hazırlanıyor.

 

Organizasyonu Frig Fuarcılık tarafından yapılan KÜTAF 12. Kez açılacak.11 -14 Mayıs tarinlerinde yapılacak olan fuar Kütahya Belediyesi Fuar alanında yapılacak.

 

Frig Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Varol Fuarla ilgili şu açıklamalarda bulundu;

 

Çiftçinin yeni tarım teknolojileri ile buluşma noktası KÜTAF sloganı ile yola çıktığımız bu fuar 11 yıl boyunca büyük ilgi gördü. Geçtiğimiz iki yıl pandeminin etkisi ile ara verdiğimiz fuarımıza aynı heyecanla kaldığımız yerden devam ediyoruz.

 

12. si düzenlenecek olan Kütahya Tarım Fuarını bizler kadar hem üreticilerimiz hem de çiftçilerimiz de özlediler. 11 Mayısta bu özlem son bulacak. Kütahya Belediyesi Fuar Alanında yapılacak olan fuar dört gün sürecek. Yeni firmalar yeni teknolojiler ile fuar daha da büyüyerek açılacak.

 

Günlük ortalama 20 bin ziyaretçinin olduğu Tarım Fuarı Kütahya’nın dışında Afyonkarahisar, Eskişehir, Uşak, Bilecik ,Bursa, Balıkesir Manisa gibi illerden de ziyaretçi alıyor. Bu da şehrimizin sosyo ekonomik yapısına katkı sağlıyor. Fuar süresince şehirde ticaret hacmi artıyor. Şehrimize fuarların kattığı değer bizleri sevindiriyor.

 

Tarım fuarı sadece çiftçinin ilgisini çekmiyor. Şehirlerde yaşayan insanlarda artık hobi bahçelerinde, evlerinin bahçelerinde ve hatta balkonlarında küçük çapta tarımla uğraşıyor. Bu kitlede tarım fuarına ilgi gösteriyor.

 

11-14 Mayıs tarihlerinde açacağımız Tarım Fuarına herkesi bekliyoruz .dedi.Kaynak:Afyonzafer

Diğer Haberler