Tarih : 25.04.2020 - 17:04

Gapshoes Fuarı Covid-19 Nedeniyle İptal Edildi

Yeni tip Coronavirus (Covid-19) salgını tedbirlerinin artırılmasının ardından birçok sektör adeta durma noktasına gelirken, salgın fuarların iptal edilmesine de neden oluyor.

 

Gaziantep'te her yıl yaz ve kış mevsiminde olmak üzere yılda iki defa düzenlenen ve ayakkabı sektörü için adeta "can suyu" olan, Avrupa'nın 5'inci ve Türkiye'nin de 2'nci en büyük ayakkabı fuarı Covid-19 nedeniyle iptal edildi.

 

Gaziantep Ayakkabıcılar Odası Başkanı Mehmet Emin İnce, haziran ayında düzenlenecek "Uluslararası Ayakkabı, Terlik, Saraciye ve Yan Sanayi Kış Fuarı'nın (GAPSHOES)" Covid-19 nedeniyle iptal edildiğini açıkladı.

 

Ayakkabı fuarının, alanında Avrupa'nın 5'inci, Türkiye'nin 2'nci ve Güneydoğu Anadolu bölgesinin de en büyük fuarı olduğunu belirten İnce, "Türkiye'nin Ortadoğu'ya açılan kapısı Gaziantep'te, en son düzenlenen 30'uncu fuara yaklaşık 40 bin ziyaretçi gelmiş ve 300'den fazla firma katılmıştı. Fuarda yeni ürünlerin sergilenmesinin yanı sıra sektördeki lider pozisyonunda olan kişilerin panelist olarak katıldığı, tasarım yarışmalarının düzenlendiği bir fuardı. Bu fuar sayesinde kentimize aynı zamanda yerli ve yabancı turistin gelmesinde de önemli rol oynuyordu." dedi.

 

Bu yıl ayakkabı fuarının, Covid-19 salgını nedeniyle ertelenmeyerek tamamen iptal edildiğini söyleyen İnce, "Ayakkabı fuarının 31'incisini 24-27 Haziran 2020 tarihinde düzenlemeyi planlıyorduk. Ancak Covid-19 salgınının halen devam etmesinden dolayı bu yıl bu fuarımızın yapılmaması yönünde ortak bir karar aldık. İnşallah gelecek yıllarda sağlıklı bir şekilde daha güzel fuarlarda buluşacağımıza inanıyorum." ifadelerini kullandı.Kaynak: İLKHA

Diğer Haberler