Tarih : 17.04.2018 - 10:59

Geleceği İnşa Eden Fuarlar Tüyap Konya'da

Tüyap Konya Fuarcılık A.Ş tarafından Türkiye Belediyeler Birliği, Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Konya Müteahhitler Birliği, Tesisat İnşaat Malzemecileri Federasyonu iş birliği ve Konya Ticaret Odası, Konya Sanayi Odası, Konya Tesisat İnşaat Malzemecileri Derneği, Konya Emlak Komisyoncuları Odası, TMMOB Mimarlar Odası Konya Şubesi, TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Konya Şubesi, Selçuk Üniversitesi Mimarlık Fakültesi ve KOSGEB’in sağladıkları destekler ile hazırlanan, 

 

KONYA GAYRİMENKUL FUARI 2. Konut, İşyeri, Arsa, Yatırım Finansman Fuarı

KONYA İNŞAAT FUARI 15. Yapı, İnşaat Malzemeleri, İş ve İnşaat Makineleri, Isıtma, Soğutma, Havalandırma, Tesisat ve Doğalgaz Teknolojileri Fuarı

KONYA KENT 2018 14. Yerel Yönetim İhtiyaçları, Kent Mobilyaları, Park Bahçe Düzenlemeleri, Yangın Güvenliği ve İtfaiye – Belediye Hizmet Araçları Fuarı

KONYA MOBİLYA, DEKORASYON VE İDEAL EV FUARI 2018 8. Mobilya, İç Mimari, Dekorasyon, Beyaz Eşya, Ev Tekstili, Ev Elektroniği ve Gereçleri Fuarı

 

eş zamanlı olarak 19-22 Nisan 2018 tarihleri arasında Konya Ticaret Odası - Tüyap Konya Uluslararası Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

 

“Ayyıldız; Birbiriyle sinerji oluşturan fuarlar Tüyap Konya’da bir araya gelecek.” 

 

Eş zamanlı düzenlenecek olan Konya Gayrimenkul, İnşaat, Kent ve Mobilya Fuarları sektörler arasında sinerji oluşturacak. İnşaat sektöründe faaliyet gösteren onlarca tedarikçi firmanın, gayrimenkul, mobilya-dekorasyon firmalarının ve Türkiye’nin dört bir yanından gelecek olan belediye başkanları, daire başkanları ve ilgili müdürlüklerin buluşacağı fuarda, yeni iş birliklerinden doğacak etkileşimin yerel piyasayı da canlandırmasını bekliyoruz. İnşaat firmaları dışında, bankalar, gayrimenkul değerleme kuruluşları ve emlakçılar da fuarda yerini alacak. Günümüzde ciddi önem kazanan kentsel dönüşüm konusunda da ziyaretçiler fuarda bilgilendirilecekler. Bu yıl 40.000 m2’lik alanda 217 firmanın katılımıyla hazırlanan fuarlara, yurt içi ve yurt dışından 40.000’e yakın ziyaretçi bekliyoruz. 

 

“Ayyıldız; Gayrimenkul sektörü ikinci kez Tüyap Konya’da!”

 

Gayrimenkul sektörünün önemli firmaları ikinci kez Tüyap Konya’da buluşuyor. Geçtiğimiz yıl oldukça başarılı geçen fuarda birçok kaliteli marka yeni projelerini sergilemişti, bu sene Konya Gayrimenkul Fuarı’nın olumlu geri dönüşlerine istinaden katılımcı firmalarımız için bir salon daha ekledik. 100.000 TL’den 5 Milyon TL’ye kadar farklı bütçelere hitap eden; stüdyo dairelerden lüks villalara, sanayi sitelerinden kentsel dönüşüm projelerine, arsalar, ofisler ve yüzlerce farklı proje Tüyap Konya’da profesyonel ziyaretçilerin beğenisine sunulacak. Konya’nın yanı sıra Denizli, Karaman, Antalya, Ankara ve İstanbul’dan da projeler fuarda yerini alacak. İnşaat şirketleri dışında bankalar, gayrimenkul değerleme kuruluşları ve emlakçılar da fuarda ziyaretçilerin aklındaki soruları yanıtlayacak. Kentsel dönüşüm projeleriyle de ilgili detaylı bilgiler fuarda ziyaretçilere aktarılacak. Böylesine önemli bir sektöre yönelik düzenlediğimiz fuar, başta Konya olmak üzere tüm bölge ekonomisi ve yatırımları için olumlu katkılar sağlayacaktır. Gayrimenkul satışlarında Konya’nın ilk beş şehir arasında bulunduğu gerçeği, gayrimenkul sektörünün ne kadar önemli olduğunun bir göstergesidir. Bu çerçevede bu yıl ikinci defa düzenlediğimiz Konya Gayrimenkul Fuarı’nda en yeni yatırım fırsatları görücüye çıkacak. 

 

“Ayyıldız; İnşaat sektörü ülkemizin lokomotif sektörlerinden biridir.” 

 

İnşaat sektörü gelişmiş ve gelişmekte olan birçok ülkede olduğu gibi, ülkemizde de gerek sağladığı katma değer, gerekse istihdam açısından Türkiye ekonomisinin lokomotif sektörlerinden biri haline gelmiştir. Yine yoğun iş gücü kullanımı sayesinde tarımdan sonra en yüksek istihdamı sağlayan sektördür. TİMFED ve KONTİMDER’in değerli destekleriyle bu sene on beşincisini düzenleyeceğimiz Konya İnşaat Fuarı her geçen gün büyümektedir. Bugün geldiğimiz noktada birçok ulusal ve uluslararası firma fuarda yerini aldı. Konya İnşaat Fuarı’nda yapı malzemelerinden mutfak-banyo mobilyalarına, izolasyondan kapı-pencere, cephe sistemlerine, vitrifiye ürünlerden, boyaya kadar en geniş ürün yelpazesinde inşaat malzemelerine ait her türlü ihtiyaç profesyonel ziyaretçilerle buluşacak. 

 

“Ayyıldız; Konya, belediyecilik alanında ülkemizin en gelişmiş şehirlerinden biri…”

 

Anadolu’nun üretim üssü Konya, kentsel yaşam anlamında da ülkemizin örnek alınabilecek illerinin başında gelmektedir. Üst yapı, alt yapı ve çevre düzenlemeleri ile ilgili yatırımlarda son yıllarda fark edilir artışların kaydedilmesi, bu bölgede sektör açısından önemli bir pazar oluşturmuştur. TÜYAP Konya Fuarcılık A.Ş. olarak hazırladığımız Konya Kent Fuarı’nda belediyelere mal ve hizmet üreten, alt yapı ve üst yapı yatırımlarında faaliyet gösteren firmalar yer almaktadır, bu sektörlere yönelik mal ve hizmet alımı ihtiyacına cevap verebilecek, kentte yaşam kalitesini arttırmaya yol gösterecek nitelikte bir fuar hazırladığımızın inancındayız. 

 

Fuarda Türkiye Belediyeler Birliği’nin değerli destekleriyle 45 ilden 500’e yakın belediyeci, park-bahçe daire başkanları, itfaiye daire başkanları ve belediye başkanları Tüyap Konya’da buluşarak Perşembe ve Cuma günleri fuar alanında bulunan konferans salonlarında Türkiye Belediyeler Birliği Akademisi tarafından düzenlenen sektörel eğitim seminerleri alacak. 

 

“Ayyıldız; Binlerce ziyaretçi geleceği inşa eden fuarlarda bir araya gelecek…”

 

İnşaat, gayrimenkul, mobilya ve belediyelere mal, hizmet, üretim alanlarında faaliyet gösteren 200’ün üzerinde firmanın katılımı ile hazırlanan fuarlarımızda, hafta sonu ağırlıklı olarak otobüs organizasyonları ile çeşitli şehirlerden gelecek heyetlerin yanı sıra,  4 gün boyunca mimarlara, müteahhitlere, inşaat ve makine mühendislerine, belediye başkanlarına ve daire başkanlarına, kamu kurum ve kuruluşlarındaki üst düzey yetkililere ve halkımıza Konya’da Tüyap çatısı altında ev sahipliği yapılarak, Konya’da 21. yüzyıl kent insanına çağdaş yaşam koşullarını sağlayabilmek amacıyla ihtiyaç duyulan hizmet ve projeleri kapsayan teknolojik yenilikler, ekipman ve donanımlar geleceği inşa eden fuarlarımızda topluca sergilenecektir. Fuarlarımızın başarısında bizlerden desteklerini esirgemeyen Konya Ticaret Odası, Türkiye Belediyeler Birliği, Konya Büyükşehir Belediyesi, TİMFED, KOMÜT, KONTİMDER, Konya Emlakçılar Odası, Konya Sanayi Odası, Mimarlar Odası Konya Şubesi, İnşaat Mühendisleri Odası Konya Şubesi, Selçuk Üniversitesi Mimarlık Fakültesi ve KOSGEB’e teşekkürlerimizi sunarız.

 

Fuarlar; 19 – 20 – 21 Nisan 2018 tarihlerinde 10.00 – 19.00, 22 Nisan 2018 Pazar günü ise 10.00 – 18.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

 

Diğer Haberler