Tarih : 24.01.2022 - 14:32

Heimtextil Fuarı'nın Tarihi Belli Oldu

Denizli’yi yakından ilgilendiren, dünyanın en büyük ev tekstil fuarı konumunda olan ve her yıl ocak ayının ikici haftası yapılan Heimtextil Fuarı, 2 yıl sonra yeniden kapılarını ziyaretçilere aralayacak. Almanya’da yaşanan korona virüs nedeniyle ocak ayında iptal edilen Heimtextil Fuarı, 21-24 Haziran 2022 tarihleri arasında tek seferlik bir yaza özel olarak gerçekleşecek. 

 

Dünyanın en büyük uluslararası ev tekstil fuarı olma özelliği taşıyan ve korona virüs nedeniyle geçtiğimiz yıl da yapılamayan Heimtextil Fuarı, 2021 yılının aralık ayında yapılan açıklama ile Almanya’da son iki haftada artan vakalar nedeniyle bu yıl da iptal edilmişti. 

 

Denizlili tekstil sektörünün özlemle beklediği ve Almanya’nın Frankfurt kentinde yapılan Heimtextil Fuarı, bu yıl ilki yaşayacak. Messe Frankfurt’ta ziyaretçilerini ağırlayan Heimtextil Fuarı, Techtextil ve Texprocess Ticaret Fuarı’na paralel olarak 21-24 Haziran 2022 tarihleri arasında tek seferlik bir yaza özel olarak gerçekleşecek. Bu yıl bir yaz baskısı düzenleme kararı, bu yıl kişisel iş toplantılarının yeniden başlamasını arzulayan ev ve kontrat tekstil endüstrisinden gelen olumlu oyların sonucu olarak görülüyor. Katılımcılar, üç ticaret fuarının paralelliği sayesinde, ulusal ve uluslararası alıcılar ilk kez tek bir yerde bir araya getirilen tekstil değer zincirinin büyük bölümleri boyunca küresel trendleri ve yenilikleri deneyimleyebilecek.Kaynak:Denizligazetesi

 

Diğer Haberler