Tarih : 14.02.2022 - 00:33

Eskişehir Mobilya Fuarı 23-27 Mart'ta

Eskişehir Mobilya Fuarı, Tüyap ve Eskişehir Mobilya Sanayi Kümelenmesi Derneği (ESMOS) iş birliğiyle mobilya sektörünü Eskişehir’de ilk kez bir araya getirecek. Yerli ve yabancı ziyaretçilerin şimdiden yoğun ilgi gösterdiği fuar, 23-27 Mart 2022 tarihleri arasında Eskişehir Ticaret Odası – Tüyap Fuar Merkezi’nde mobilya trendlerini gözler önüne sermeye hazırlanıyor.

 

T.C. Eskişehir Valiliği, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Eskişehir Ticaret Odası ve Eskişehir Sanayi Odası’nın katkıları beraberinde, Eskişehir Mobilya Sanayi Kümelenmesi Derneği’nin işbirliği ve KOSGEB'in destekleri ile hazırlanan Eskişehir’in ilk profesyonel mobilya fuarı olan Eskişehir Mobilya, İç Mimari, Halı, Aydınlatma, Dekorasyon ve Yan Sanayi Fuarı ile bölge mobilya sektörü ziyaretçilerle buluşmak için gün sayıyor. Eskişehir Ticaret Odası - Tüyap Fuar Merkezi’nde düzenlenecek fuar, 23-27 Mart 2022 tarihleri arasında Eskişehir mobilyasının önde gelen temsilcilerini yerli ve yabancı ziyaretçilerle buluşturacak.

 

Eskişehir’in ilk mobilya ihtisas fuarı olacak

 

Mobilya sektöründe köklü bir geçmişe sahip olan bölgenin, tasarım, kalite ve üretim kapasitesinin görücüye çıkacağı fuarda; modern mobilyalardan, mutfak ve banyo mobilyalarına, ofis mobilyalarından, bebek ve genç odası mobilyalarına, yatak-baza gruplarından, bahçe mobilyaları, masa, sandalye ve aksesuarlara kadar uzanan geniş ürün yelpazesi sergilenecek. Eskişehir’de düzenlenecek ilk profesyonel mobilya fuarı olacak etkinlik, katılımcıların marka gücünü göstermesi açısından önemli bir ticaret platformu olacaktır. 2019’da dünyada en fazla ihracat yapan ülkeler sıralamasında 6 basamak birden atlayarak dünya 8’incisi olan Türk mobilya sektörü, dünya ticaretinden aldığı payı artırmak için çalışmalarına var gücüyle devam ederken bu fuarla Eskişehir mobilya sektörünün saygın üretici ve ithalatçı firmaları yurt içi ve yurt dışından sektör profesyonelleri ile 5 gün boyunca bağlantı kuracak ve önemli iş birliklerine imza atacaklar.

 

Yerli ve yabancı ziyaretçi ilgisi

 

Bulgaristan, Yunanistan, Arnavutluk, Kosova, Kuzey Makedonya, Gürcistan, Azerbaycan, Cezayir, Irak, Filistin, Sudan, Umman, Mısır, Lübnan, Ürdün, Tunus, Libya gibi ülkelerden yabancı ziyaretçi çalışması yapılan fuar yeni ihracat bağlantıları için önemli bir platform görevi üstlenecek. Ayrıca ülkemizin yedi bölgesinde mobilya sektöründe faal olan 35’in üzerinde önemli şehirden fuara olan talep her geçen gün artıyor.

 

Fuar beş gün boyunca açık olacak

 

23 – 26 Mart 2022 tarihleri arasında 10.00 – 19.00, 27 Mart’ta ise 10.00 – 18.00 saatleri arasında açık olan Eskişehir Mobilya, İç Mimari, Halı, Aydınlatma, Dekorasyon ve Yan Sanayi Fuarı  www.eskisehirmobilyafuari.com web sitesinden doldurulacak e-davetiye ile ücretsiz ve sıra beklemeden ziyaret edilebilecek.

 

Ticaret için önce sağlık

 

Düzenlediği fuarlar aracılığıyla çok sayıda sektörün gelişimine yön veren Tüyap, her fuarda uyguladığı COVID-19 tedbirlerini Eskişehir Mobilya Fuarı’nda da titizlikle uygulayacak. Sağlık Bakanlığı ve TOBB’un yönergeleriyle katılımcı ve ziyaretçilerine temassız ve sağlıklı fuar ortamı yaratacak.  Katılımcılar ve ziyaretçiler fuarın web sitesinden alacakları online davetiye ile girişte temassız bir şekilde fuar alanına alınacak.Kaynak:Eskişehirekspres

Diğer Haberler