Tarih : 25.09.2017 - 09:57

Sektörün Yenilikleri Samsun Tarım Fuarı'nda

Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından hazırlanan "Samsun 3'üncü Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı 27 Eylül - 1 Ekim 2017 tarihlerinde Tüyap Samsun Fuar ve Kongre Merkezi'nde gerçekleşecek. 

 

Sektördeki yenilikler burada

TÜYAP Anadolu Fuarlar' A.Ş. Genel Müdürü Cihat Alagöz "Ülkemiz tarım sektörüne ve ekonomisine önemli katkılar sağlayan Samsun Tarım Fuarı 2016 yılında ziyaretçi sayısını yüzde 30 oranında artırdı. Geçtiğimiz yıl 18 farklı şehirden ve yurtdışından beş ülkeden 42 bini aşkın ziyaretçiyi yeni ürün ve teknolojilerle buluşturan Samsun Tarım Fuarı, bu yıl da tarım ve hayvancılık sektöründeki yenilikleri Karadeniz'de bir araya getirecek. Karadeniz Bölgesi ve ülke genelinden on binlerce çiftçi ve sektör profesyonelinin fuarı ziyaret etmesini hedefliyoruz" dedi. 

 

Yabancı ülke sayısı artıyor

Bu yıl fuarda çok daha fazla ulusal ve uluslararası pazarda liderlik yapan üretici firmanın stand açacağmı belirten Alagöz şöyle konuştu: "Bu fuar bölgenin ve sektörün ihracatına yeniden ivme kazandıracak. Birçok ülkeden organize edilen 217 kişilik alim heyeti fuarımızı ziyaret ederek; Samsun'a, bölgeye ve stand açan firmalara önemli katkılar sağlayacak" dedi.

Diğer Haberler