Tarih : 21.03.2022 - 00:20

DOMOTEX Turkey’de Halıcılık Sektöründeki Yenilikler Tanıtılacak

Halı ve zemin kaplama sektörünün büyük buluşması, bu yıl 14-17 Mayıs tarihleri arasında Gaziantep Ortadoğu Fuar Merkezi’nde düzenlenecek DOMOTEX Turkey’de gerçekleşecek.

 

Halı ve zemin kaplama sektörünün büyük buluşması, bu yıl 14-17 Mayıs tarihleri arasında Gaziantep Ortadoğu Fuar Merkezi’nde düzenlenecek DOMOTEX Turkey’de gerçekleşecek. Halı ve zemin kaplamaları konusunda dünyanın sayılı fuarları arasında yerini alan DOMOTEX Turkey, iki yılın ardından yerli ve yabancı sektör firmaları ile profesyonellerini bir araya getirecek.

 

DOMOTEX Turkey Fuarı; makine halısı ve kilimler, el yapımı halı ve kilimler, tekstil (duvardan duvara) zemin kaplamaları, esnek zemin kaplamaları, laminat; lifler, iplikler ve dokuma kumaşlar; döşeme, temizleme ve uygulama teknolojileri; suni çim ve spor alanları döşemeleri, makine ve zemin kaplama uygulama ve teknolojilerinden oluşan birçok ürün grubunun tanıtılması için mükemmel bir ortam sunacak.

 

Pandemiyle kendini temizleyen halılara ilgi arttı

 

Özellikle pandemiyle birlikte önem kazanan doğal mineraller içeren ve ortamın ışığıyla kendi kendini temizleyen nano-halılar, DOMOTEX Turkey Fuarı’nda da görülebilecek ürünler arasında olacak. Halıların yanı sıra antibakteriyel dayanıklı zemin kaplamaları ve laminatlar da sergilenecek ürünler arasında bulunuyor. Mineral uygulaması ile antistatik ve refleksolojik etkiler yaratan Therapy Halılar da DOMOTEX Turkey Fuarı’nda beğenilere sunulacak. Son yıllarda yoğun ilgi gören dekoratif halılar ve kaymaz halıların yanı sıra el dokuması görünümlü üst segment kalite makine halıları da fuarda sergilenecek ana ürünler arasında yerini alacak.

 

50’yi aşkın ülke fuarda olacak

 

Yerli ve yabancı katılımcı ve ziyaretçi sayısı ile de dikkat çeken DOMOTEX Turkey’e 50’yi aşkın yabancı ülke katılımcısının da katılması bekleniyor.  İlginin çok büyük olduğu fuarda, bu yıl ilk kez mevcut alanların haricinde bir de çadır kurularak ürünler sergilenecek. Dekorasyonun vazgeçilmez bir unsuru olan halı ve zemin kaplamaları sektörlerinde yeni tasarımların sergileneceği DOMOTEX Turkey’de, Türk halıcılığının yeni nesil yaklaşımları da beğenilere sunulacak. DOMOTEX Turkey aynı zamanda, sayısı artan yabancı katılımcı firmalarıyla uluslararası düzeyde ilişki kurma noktasında birçok fırsatın sunulması için de olanak sağlamış olacak.

 

DOMOTEX Turkey’de ayrıca ihracatta önemli bir paya sahip olan makine halılarının yanı sıra; Türk kültürünü temsil eden el-dokuma halıları, kilim, tekstil yer döşemeleri, elastik yer döşemeleri, paspas, iplik ve halı makinelerinin sergilenmesi için de katılımcı firmalara imkan verilecek. 

 

2021 yılını 3.2 milyar dolarlık bir ihracat hacmi ile kapatan Türkiye, Deutsche Messe tarafından düzenlenen Uluslararası Halı ve Zemin Kaplama Fuarı DOMOTEX Turkey’in de katkısıyla 2022 yılında 4 milyar dolarlık bir ihracat girdisi hedefliyor.Kaynak:Telgraf.net

Diğer Haberler