Tarih : 29.07.2021 - 21:25

CITYEXPO 11-13 Kasım'da

AKDENİZ Belediyeler Birliği (AKBB) ve Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 9. Antalya Şehircilik ve Teknolojileri Fuarı CITYEXPO ve Yerel Yönetimler Sempozyumu'nu, 11-13 Kasım'da yapmayı planladıklarını söyledi

 

AKBB Encümen Toplantısı, Sandıklı Belediyesi tarafından işletmesi yapılan Akdağ Tabiat Parkı'nda yapıldı. Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl'ün ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıda, 13 gündem maddesi görüşülerek, karara bağlandı.

 

Encümen üyesi belediye başkanları ile  meclis üyelerinin katıldığı toplantıda, 9. Antalya Şehircilik ve Teknolojileri Fuarı CITY EXPO ve Yerel Yönetimler Sempozyumu'nun hazırlık çalışmaları görüşüldü.

 

YOĞUN İLGİDEN DOLAYI AÇILIŞ TARİHİ DEĞİŞTİ

 

Başkan Hakan Tütüncü, Türkiye Belediyeler Birliği ve AKBB destekleriyle düzenlenecek olan 9. Antalya Şehircilik ve Teknolojileri Fuarı CITY EXPO ve Yerel Yönetimler Sempozyumu'nun, 30 Eylül ve 2 Ekim tarihlerinde yapılacağının açıklandığını hatırlattı. Yurtiçi ve yurtdışından yoğun katılım taleplerinin olmasından dolayı fuarın açılışını ileri bir tarihe aldıklarını aktaran Başkan Tütüncü, "Fuarın gerçekleşmesine ilişkin alınması gereken tedbirler ve Covid-19 önlemleri ve aşılama takvimi kapsamında fuarın açılış tarihini yeniden belirledik. Pandemi ile ilgili bir kısıtlama olmaması halinde fuar ve sempozyum etkinliğimizi 11-13 Kasım tarihleri arasında yapmayı planlıyoruz" dedi.

 

AKBB Encümen toplantısında ayrıca, proje yarışması, turizm, plan ve bütçe ile çevre komisyonun çalışmaları, Moğolistan Yerel Yönetimler Birliği'nin kardeş birlik olması ile ilgili konular da istişare edildi.

 

BELEDİYELERE TANITIM DESTEĞİ

 

Toplantıda, birlik üyesi belediyelerin şehirlerindeki kültürel, tarihi ve doğal yerlerinin tanıtımına yönelik bir çalışma yapılmasını öneren Başkan Tütüncü, sözlerini şöyle sürdürdü:

 

"Ölmeden önce görmeniz gereken yerler diye listeler oluşturuluyor. Böyle bir çalışmayı, üye belediyelerimizin şehirlerindeki tarihi, kültürel ve doğal güzellikler için de yapabiliriz. Belediyelerimize tanıtım konusunda destek olabileceğimiz bir çalışma gerçekleştirebiliriz. Bu konuda şehirlerimizin tarihi ve doğal değerlerini tanıtımına yönelik bir internet sayfası kurabiliriz."

 

ÖRNEK PROJELER YAYGINLAŞTIRILMALI

 

Başkan Hakan Tütüncü, belediyelerin örnek uygulamalarının yaygınlaştırılmasına yönelik çalışma yapılabileceğini de aktararak, "Kepez Belediyesi olarak sera atıklarından gübre üretiyoruz ve bu gübreyi çiftçimize ücretsiz veriyoruz. Restoranların yemek atıklarından kedi ve köpek maması üretip, sokak hayvanlarının beslenmesinde kullanıyoruz. Belediyelerimizin örnek güzel uygulamaları var. Bu uygulamaları yaygınlaştırıcı bir çalışmayı hedefleyen tecrübe paylaşımına ihtiyaç var. Belediyelerimizin bürokratların katılımıyla tecrübe paylaşımına yönelik toplantılar yapılabilir" dedi.

 

TÜTÜNCÜ'DEN TABİAT PARKI'NA ÖVGÜ

 

Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl'ün çalışmalarından ve Akdağ Tabiat Parkı'ndan övgüyle söz eden Başkan Tütüncü, "Akdağ Tabiat Parkı'na ilk defa geldim. Yapay bir gölün oluşturulması parkı değerli kılmış. Sandıklı, günden güne potansiyelini keşfeden ve kendisini geliştirme konusunda bünyesinde farklı bir enerjiyi toplamasını bilmiş bir ilçemiz. Bu enerjiye hayranlık duyuyoruz. Mustafa Başkanımız, ilçesinde çok başarılı işlere imza attı. Kendisinin çok daha başarılı işlere imza atacağına inanıyorum" dedi. Tütüncü ve AKBB heyeti, daha sonra Akdağ Tabiat Parkı'nı, Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl'ün rehberliğinde gezdi. Heyet, parktaki yapay gölde, Osmanlı dönemindeki saltanat kayıklarını anımsattığı için 'Saltanat kayığı' olarak adlandırılan kayıkla gezinti yaptı. AKBB ve Kepez Belediye Başkanı Tütüncü, Başkan Mustafa Çöl'ü makamında da ziyaret etti. Başkan Çöl, ziyaret anısına Tütüncü'ye plaket takdim etti.Haberantalya

 

Diğer Haberler