Tarih : 11.06.2021 - 00:20

Adıyaman'da 7. Gıda-Yöresel Ürünler, Hediyelik Eşya Fuarı Açıldı

Adıyaman-Kahta karayolunun 5'inci kilometresinde bulunan Fuar Merkezi'nde Medya Trend Fuarcılık ve Organizasyon tarafından gerçekleştirilen 7. Gıda-Yöresel Ürünler, Hediyelik Eşya ve El Sanatları Fuarı açılışı yapıldı.

 

Adıyaman-Kahta karayolunun 5'nci kilometresinde bulunan Fuar Merkezi'nde Medya Trend Fuarcılık ve Organizasyon tarafından bu yıl 6'ncısı gerçekleştirilen "7. Gıda-Yöresel Ürünler, Hediyelik Eşya ve El Sanatları Fuarı, 9-19 Haziran tarihleri arasında misafirlerini ağırlayacak.

 

Medya Trend Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Gül, yaptığı açıklamada, “Adıyaman’da 7’ncisi düzenlenen Gıda Yöresel fuarı 9-19 Haziran tarihlerinde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve Ticaret Bakanlığının almış olduğu pandemi önlemleri kapsamında bizde maske, mesafe, hijyen kurallarına uyarak vatandaşlarımızın fuar alanında maskesini takması ve hijyen kurallarına uyması neticesinde fuarımızı tekrardan açmış bulunuyoruz. Pandemi sürecinde birçok fuarlarımız iptal oldu ve ertelendi. Vatandaşlarımızın uzun zamandır bu fuarı bekliyordu. Bizde karar vererek 9 -19 Haziran arasında sabah 10:00 ve akşam 21:30 kadar fuarımızı gerçekleştireceğiz."dedi.

 

Fuarın 10 gün süresince açık olacağını ifade eden Gül, şunları kaydetti:

 

"Pazar günü hariç cumartesi günleri açık birçok firmamız var. Başka illerden gelen Adıyaman’dan firmalarımızda artmaya başladı. Önceden kendi ilimizdeki esnaflarımızı fuara çekmek için gayret sarf ederdik ama şimdi ilimizin firmaları gerek merkezden gerek ilçelerden üretici firmalarımız gelmekte Besni ilçesinden zeytinyağcı, Adıyaman’dan çiğköfteci ve kahveci gibi Adıyaman yöresel ürün satan firmalarımızda Adıyaman halkına kendi tatlarını tanımak için fuarımıza katılım gösterdiler. Gayet güzel bir fuar emek çok çektik. Adıyamanlı hizmet vermek için güzel bir fuar olacağını düşünüyorum. Adıyamanlı vatandaşlarımızın tepkileri fuarlar çok ara verildi. Fuarlara ara vermek için uzun sürdü evimizde sucuk pastırma ve peynirimiz bitti fuar ne zaman olacak biz Adıyaman’ın yerel bir firması olduğu için vatandaşlar bizleri fuarcı olarak tanıyorlar. Vatandaşlar bizlere fuarları özledik diyorlar. Fuarımıza tüm halkımızı bekliyoruz.”Kaynak:Adıyamanlılar

Diğer Haberler