Tarih : 14.04.2022 - 17:23

M'Expo Projesi Hayata Geçiyor

Maltepe Fuar, Kongre ve Yaşam Merkezi M’Expo projesi hayata geçiyor. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, atıl durumdaki Nurettin Baransel Kışlası’nda 500 bin metrekarelik alanda projenin yapımına başlayacaklarını duyurdu.

 

Maltepe Fuar, Kongre ve Yaşam Merkezi M’Expo’nun yapımına başlanıyor. Atıl durumdaki Nurettin Baransel Kışlası'nın 500 bin metrekarelik alanında yapımına başlanacak proje çok sayıda ulusal ve uluslararası fuara ev sahipliği yapacak.

 

ANADOLU YAKASI'NIN İLK FUAR MERKEZİ

 

Proje Anadolu Yakası’nın ilk fuar merkezi olma özelliği taşıyor. Fuar tamamlandığında yaklaşık 20 bin kişiye de iş imkanı sağlanmış olacak. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, "Nurettin Baransel kışlamız var. Bu kışlada 500 bin metrekare alanı hem ulusal hem de uluslararası fuarların yapılabileceği bir alan olarak irtifak kurduk. İnşallah kısa zaman içinde bir fuar merkezini de Maltepe'mize kazandırmış oluyoruz. Ben fuar merkezimizin de Maltepe'ye hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

 

MALTEPE BELEDİYE BAŞKANI KILIÇ'TAN TEŞEKKÜR

 

Konuya ilişkin açıklama yapan Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç da "M'Expo fuar projemiz bir kalkınma ve istihdam projesi. Sayın Cumhurbaşkanımıza projemizi sundum, onay aldım. Sayın Bakanımız Murat Kurum'un Maltepe'mizi ziyaret ederek projenin müjdesini vermesi beni de çok mutlu etti. Kendilerine teşekkür ediyorum. Maltepe'mize ve Anadolu Yakası'na hayırlı olsun" diye konuştu.Kaynak:CNNTürk

Diğer Haberler