Tarih : 08.04.2022 - 18:00

Kocaeli Kitap Fuarı 2 Yıl Aradan Sonra Bu Kez Kongre Merkezi’nde

Son olarak 2019 yılında 11. Kocaeli  Kitap Fuarı gerçekleştirilmiş, sonrasında 2020 ve 2021 yılında pandemi nedeniyle 12.'si düzenlenememişti.

 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin geçtiğimiz aralık ayında sosyal medya hesaplarından yaptığı duyuruda, "Kitapseverler burada mı? Türkiye'nin en büyük kitap fuarlarından Kocaeli kitap Fuarı uzun bir aranın ardından kapılarını 14-22 Mayıs 2022'de açıyor. 12. Kocaeli Kitap Fuarı'nda buluşmak üzere" denilmişti.

 

Kocaeli Kitap Fuarı, 11 yıl boyunca Ömer Türkçakal Bulvarı’nda yer alan İnterteks Uluslararası Fuar Merkezi’nde gerçekleştirmişti.

 

Kocaeli Uluslararası Fuar Alanı Dönüşümü kapsamında İnterteks, yapılacak projeyle tekrar kente kazandırılması hedefleniyor.

 

Kentimiz kitapseverleri heyecanla 12. Kocaeli Kitap Fuarı'nın açılmasını beklerken bu yılki kitap fuarı Seka Park’ta bulunan Kocaeli Kongre Merkezi’nde kurulacak.

 

Cengiz Topel Havalimanı’na yakın, 300 dönüm alan üzerinde, otel ve konaklama alanlarının da yer aldığı uluslararası fuarcılık merkezinden oluşacak Yeni Kocaeli Fuarı ise ihale ve proje aşamasında. Tamamlandığında Kocaeli Kitap Fuarı bu alanda kitapseverlerle buluşmaya devam edecek.Kaynak:Çağdaşkocaeli

Diğer Haberler