Tarih : 11.06.2021 - 00:39

Fethiye Fuar Alanı Ve Kongre Merkezi İçin İlk Adım Atıldı

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası'nın, Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) 2020 fizibilite desteği kapsamında hibe almaya hak kazanan 'Fethiye Fuar Alanı ve Kongre Merkezi Fizibilite Raporu' danışmanlık hizmeti ihalesi sonuçlandı. Yapılan değerlendirme sonunda Progem Eğitim Danışmanlık Tercüme İnşaat Taahhüt Limited Şirketi ihaleyi aldı.

 

FTSO’nun bölgeye Fuar Alanı ve Kongre Merkezi kazandırılması amacıyla, bölgenin talep ve ihtiyaçları ile kapasitesini analiz etmeyi ve merkezin teknik, finansal açılardan yapılabilirliğinin raporlanmasının amaçlayan fizibilite raporu için çıktığı hizmet alımı ihalesinde son teklif verme tarihi olan 27 Mayıs 2021 tarihine kadar 4 firma teklif verdi. İsteklilerin teknik teklifleri açıldı ardından, 8 Haziran 2021 Salı FTSO Meğri Toplantı Salonu’nda ihale komisyonu mali teklifleri açtı. FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı’nın başkanlığında FTSO Yönetim Kurulu Üyesi Kemal Hıra ve Sayman Üye İbrahim Erdem ile FTSO Genel Sekreter Ezgi Kullukçu’dan oluşan İhale Değerlendirme Komisyonu firmaların teknik ve mali açıdan değerlendirdi. Yapılan değerlendirme sonunda Progem Eğitim Danışmanlık Tercüme İnşaat Taahhüt Limited Şirketi ihaleyi aldı.

 

Toplam bütçesi 179.770 TL olan Fethiye Fuar Alanı ve Kongre Merkezi Fizibilite Raporu’ projesinin bütçesinin %90’ı Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) Fizibilite Desteği kapsamında sağlanan mali destekle karşılanıyor.

 

FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı, hazırlanacak fizibilite raporuyla şekillenecek Fethiye Fuar Alanı ve Kongre Merkezi’nin Fethiye ve çevresine tarım, sanayi ve turizm sektörlerinde bölgesel ve ekonomik rekabette üstünlük sağlayacak, ticari işbirlikleri arttıracak, istihdama ve firmaların dış ticaret kapasitelerinin gelişmesine katkı sağlayacağını söyledi. Çıralı, ”Bölgemize kazandıracağımız bir ‘Fuar Alanı ve Kongre Merkezi’ ile pek çok sektörün doğrudan ve dolaylı fayda sağlayacak.” diye konuştu.

 

FTSO’nun GEKA’dan hibe alan projesiyle 'Fethiye Fuar Alanı ve Kongre Merkezi'nin bölgeye kazandıracakları, Fethiye’nin talep ve ihtiyaçları, potansiyeli, ticari ve turistik kapasitesi ve uygunluğu analiz edilecek; aynı zamanda potansiyel yatırımın teknik, finansal ve ekonomik açılardan yapılabilirliği ve sürdürülebilirliği raporlanarak fizibilite etüdü sonuç raporu hazırlanacak.Kaynak:Gerçekfethiye

Diğer Haberler