Tarih : 19.01.2018 - 02:10

IF Wedding İzmir tüm yıla yayılsın

IF Wedding Fashion İzmir-Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı, İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde, Ege Giyim Sanayicileri Derneği (EGSD) partnerliğinde İZFAŞ tarafından 16-19 Ocak 2018 tarihlerinde 12. kez düzenlendi. Yalnızca profesyonel ziyaretçiye açık olarak Fuarizmir’de gerçekleştirilen IF Wedding Fashion İzmir, düzenlenen defileleri, gelinlik, damatlık ve abiye tasarımlarıyla sektöre damga vurdu. İzmir, 2018’de de ticaretin ve modanın merkezi olacak. IF Wedding Fashion İzmir Fuarı öncesinde yerli ve yabancı ziyaretçiler tarafından otellerde yapılan rezervasyonlar ile fuar döneminde kentteki gelişmeler, ilgili sektörlerin temsilcileri tarafından da memnuniyetle karşılanıyor.

 

Kente pozitif katkı

 

Yaz turizmiyle öne çıkan İzmir’de, fuarlar sayesinde hareketliliğin 4 mevsime yayılması ve kentte yarattığı pozitif katkıdan memnuniyetini dile getiren sektör temsilcileri, geleceğe umutla baktıklarını ifade etti.

 

Türkiye Lokantacılar ve Pastacılar Federasyonu Genel Başkanı, İzmir Lokantacılar ve Gazinocular Esnaf Odası Başkanı Aykut Yenice:

 

“Fuarlar olduğu dönemlerde bu işten en çok katkıyı alan esnaf grubundan biri biziz. Özellikle Basmane, Çankaya ve Alsancak bölgesindeki otel sayılarının artış göstermesi bizi pozitif yönde etkiledi. Fuarcılığın 12 aya yayılmasını istiyoruz.”

 

İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Celil Anık:

 

“İzmir’de fuarların düzenlenmesi, kentin fuarlarla anılması bizi çok olumlu yönde etkiliyor. Havalimanında, şehir içinde, karşılıklı gidiş gelişlerle işlerimizde müthiş bir artış oluyor.”

 

Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği Başkanı Mehmet İşler:

 

“İzmir’de yapılan bütün fuarların bize katkısı var. Otelde konaklama, şehrin ekonomisine katma değer katması açısından son derece faydası var. Biz otelcilik sektörünün en çok beslendiği fuarlardan birisi MARBLE’dır, hemen arkasından IF Wedding Fashion İzmir geliyor. Kentte düzenlenen her fuar bizim için çok değerli.”

 

Önemli rol oynuyor

 

Çeşme Turistik Otelciler Birliği Başkanı Veysi Öncel:

 

“İzmir’de yapılan her fuar, özellikle ölü kış turizmi için birer can simidi olmuştur. Her yıl ivme kazanan ve İzmir ile anılan IF Wedding Fashion İzmir’de biz turizmciler için çok büyük önem taşımaktadır. İzmir otellerinin dolmasından sonra Çeşme’deki otellere de yansımasını bekliyoruz.”

 

Hilton İzmir İş Geliştirme Müdürü Esen Kaynak:

 

“Gerçekleşen fuar organizasyonları şehrin ve ekonominin gelişimi için çok önemli bir rol oynamaktadır. Fuarlar artı değerler yaratarak tüm sektörleri olumlu etkilediği gibi otellerimizi de olumlu yönde etkilemektedir.”

 

Balçova Termal Otel Satış ve Pazarlama Şefi İzzet Soykan:

 

“IF Wedding Fashion İzmir Fuarı öncesinde büyük bir ilgi var, rezervasyonlarımız devam ediyor. MARBLE  Doğal Taş ve Teknolojileri Fuarı İzmir’in hatta Türkiye’nin en büyük fuarlarından bir tanesi. Çok popüler. Bu yıl edindiğimiz görüşe göre IF Wedding Fashion İzmir, MARBLE’ı yakalayacak.”

 

Ege Giyim Sanayicileri Derneği Başkanı Atınç Abay:

 

“Her şeyden önce IF Wedding Fashion İzmir Fuarı’nın Türkiye’ye katkısı var.

 

Sadece İzmir’e katkısı olarak düşünmemek lazım. Şehrimize olan katkısı tabi ki tartışılmaz.

 

Gelinlik sektörünün farkındalığını artırmak en büyük hedefimizdi EGSD olarak. Fuarlar kenti olan İzmir’den, Avrupa’ya en büyük katılımcı ve ziyaretçi sayısı bazında da bir fuar kazandırmaktan dolayı mutluyuz.”

 

Swissôtel Büyük Efes İzmir Satış Pazarlama Direktörü Doğu Yaman:

 

“IF Wedding Fashion İzmir Fuarı, içeriği sebebiyle birçok farklı sektörü etkiliyor.

 

İzmir ve Türkiye’nin tanıtımı anlamında artan bir katma değer sağlıyor.”

Diğer Haberler