Tarih : 05.10.2021 - 15:21

Tokat'a Yeni Fuar Alanı Yapılacak

Tokat Belediye Baskani Eyüp Eroglu, kente yeni fuar alani kazandiracaklarini bildirdi.

 

Eroglu, geçen hafta 9. tarim fuarinin düzenlendigini belirterek, fuari 100 binden fazla insanin ziyaret ettigine isaret etti.

 

Fuarin verimli geçtigini söyleyen Eroglu, "Tarimsal anlamda çiftçilerimize, üreticilerimize hitap eden ürünlerin yani sira, Tokat'taki tarimin hangi asamada oldugunu gösteren stantlar yer aldi. Kayseri Seker Fabrikalari Genel Müdürlügü standi, kadinlarimizin kurmus oldugu kadin kooperatiflerimiz, tarimsal aletleri üreten, pazarlayan firmalarimiz, traktör firmalarimiz, Tokat'in yöresel ürünlerini üreten firmalarimiz, endüstriyel üretim yapan firmalarimiz, tarim fuarimizda yer aldi." dedi.

 

Fuar alaninin Tokat için elzem haline geldigini ifade eden Eroglu, "Belediyemizde bu konuyla ilgili bir çalismamiz var ve ekim ayi Belediye Meclis toplantimizda bu konuyla ilgili karar alacagiz. On bin metrekare açik alan, 10 bin metrekare kapali alan ve 20 bin metrekarelik otopark alaniyla toplamda 40 bin metrekarelik bir fuar alanini Tokat'imiza kazandiracagiz." diye konustu.Kaynak : AA

Diğer Haberler