Tarih : 03.03.2017 - 11:01

Mersin Mobilya Sektörü 10-16 Nisan'ı Bekliyor

CNR Holding kuruluşu İstanbul Fuarcılık A.Ş. tarafından Mersin’de organize edilecek Mersin Mobilya Fuarı, Türkiye’nin önde gelen mobilya firmalarını 10-16 Nisan 2017 tarihleri arasında bir araya getirmeye hazırlanıyor. 

 

Mobilya, günlük yaşamın her alanında yer edinen, bireyin veya toplumun refahını sağlayan, yaşama yönelik, sosyal ve kültürel gereksinimlere hizmette bulunan, insan yaşam kalitesini doğrudan etkileyen, herkesin kullandığı ve ihtiyacı olduğu, insan yaşamında en etkili tek üründür. Kentsel dönüşüm projeleri, nüfus artışı, yükselen hayat standardı ve sektörün ihracat değerinin artması ile mobilyaya olan talep gün geçtikçe artmakta ve bu da doğrudan mobilya sektörünü etki etmektedir.

 

Mobilya endüstrisi, girişimci ve sürekli yeni pazarlar keşfeden yapısı sayesinde son 10 yılda yaptığı ihracat atağıyla dünya sıralamasında da 13'üncü sıraya yükseldi. İSO Mobilya İmalatı Sektör Raporu’na göre mobilya sektörünün 2005 yılında 715 milyon dolar olan ihracatı 2013 yılında 2,2 milyar dolara çıktı, toplam ihracat içindeki payı yüzde 1,47’ye yükseldi.

 

 

Diğer Haberler