Tarih : 15.05.2022 - 00:09

5. Mezopotamya Kuyumculuk Fuarı İçin Geri Sayım

Diyarbakır’da 5. Mezopotamya Kuyumculuk Fuarı açılacak. Fuar öncesi kuyumcu sektörü yaptıkları basın toplantısı ile program hakkında bilgi verdi.

 

Fuar 5-7 Mayıs 2023 tarihlerinde Diyarbakır fuar ve kongre merkezinde Start fuarcılık tarafından düzenlenecek. Fuar öncesi bir otelde tanıtım toplantısı yapıldı. Tanıtım toplantısına Güneydoğu ve Doğu Anadolu Kuyumcular ve Mücevherciler Federasyonu (GÜNDOKFED) başkanı Mustafa Akkul, Diyarbakır Kuyumcular Odası (DİKO) başkanı Mehmet Yüksel, Start Fuarcılık Yönetim kurulu başkanı Musa Öztürk ve Diyarbakır kuyumculuk firmaları katıldı.

 

Çevre illerini de kapsayacak

 

Toplantıda söz hakkı alan DİKO başkanı Mehmet Yüksel, bu fuar için gece gündüz çalıştıklarını belirterek, “İnşallah Diyarbakır’a daha güzel ve kapsamlı fuarlar yapacağız. Aslında sadece Diyarbakır değil çevre illeri de işin içine katacağız. Birlikte olursak daha güzel şeyler başarırız. Şimdiden hayırlı olsun” dedi.

 

Daha sonra konuşan GÜNDOKFED başkanı Mustafa Akkul, da katılan firmalara fuara yüksek katılım garantisi verdi. Start Fuarcılık Yönetim Kurulu başkanı Musa Öztürk de fuarın hep birlikte sahiplenilmesi gerektiğine vurgu yaptı.

 

Konuşmalardan sonra fuarın daha kaliteli olması için sohbet şeklinde bilgi alış verişinde bulunuldu.Kaynak:Tigrishaber

Diğer Haberler