Tarih : 20.09.2021 - 01:41

Uşak Tarım Ve Hayvancılık Fuarı Sona Erdi

Uşak’ta bu yıl 6.sı gerçekleşen Uşak Tarım ve Hayvancılık Fuarı sona erdi. Çok sayıda iş bağlantıların gerçekleştiği fuar, dört gün boyunca üreticiye can suyu oldu.

 

GL Platform tarafından düzenlenen Uşak 6. Tarım ve Hayvancılık Fuarı, üreticinin yüzünü güldürdü. 16-19 Eylül tarihleri arasında Kemal Öz Çok Amaçlı Kapalı Fuar Alanı’nda düzenlenen fuara Uşak ve çevre illerden 134 firma katıldı. Pandemi sebebiyle geçtiğimiz yıl gerçekleştirilemeyen fuar, renkli standlarıyla dört gün boyunca ziyaretçilerden büyük ilgi gördü. Ziyaretçiler yeni çiftlik ekipmanlarını ve sektördeki son yenilikleri büyük bir dikkatle inceledi, verilen siparişler üreticiyi sevindirdi. Çok sayıda tarım makinası satıldı, hem sektör temsilcileri ve hem de üreticiler fuardan memnun ayrıldı. Ayrıca fuar, Uşak ekonomisine de can suyu oldu. Dört gün boyunca konaklama, ulaşım ve gıda sektörü başta olmak üzere şehrin tüm dinamiklerine fayda sağladı.

 

GL Platform Genel Müdürü Gül Ceylan bir fuarı daha başarıyla tamamlamanın gururunu yaşadıklarını belirterek “Uşak, tüm zorluklara rağmen bu sene de fuarına sahip çıkarak bizleri onurlandırdı. Bu bizim ne kadar doğru bir yolda olduğumuzun kanıtı” dedi. Uşak’ın tarım ve hayvancılık sektörü için gerekli potansiyele sahip olduğunu söyleyen Ceylan “Biz bu potansiyeli açığa çıkarmak için elimizden geleni yapacağız, gücümüzü ve enerjimizi üreticilerimizden alıyoruz. Destek olan herkese teşekkür ederiz, omuz omuza daha nice başarılı fuarlar gerçekleştireceğiz” diye konuştuKaynak:Mahalligündem

Diğer Haberler