Tarih : 04.11.2023 - 21:05

Konya, Nobel Mastershoes Fuarı İle Gücünü Tüm Dünyaya Gösterdi

Bu yıl ilk kez düzenlenen Nobel MASTER SHOES Ayakkabı ve Çanta Moda Fuarı, 8 bin metrekare alanda, 110'un üzerinde firma ile 200'ün üzerinde markaya ev sahipliği yaptı. Yurtdışı ve yurt içi satın almacıların yoğun ilgi gösterdiği ticari fuar, Nobel Şirketler Grubu bünyesinde yer alan Nobel Expo Fuarcılık A.Ş. tarafından Konya Ayakkabıcılar Odası ve Konya Ayakkabı Sanayicileri Derneği (KASD) işbirliği ile düzenlendi. Alım heyetleri kapsamında 52 ülkeden profesyonel alıcıların ziyaret ettiği fuarda ikili iş görüşmeleri gerçekleşti ve ihracat iş birlikleri sağlandı. Fuarı dört gün boyunca toplamda 7 bin 625 profesyonel alıcı ziyaret etti.

 

Türkiye Umum Ayakkabıcılar Federasyonu yönetimi ve çatısında olan 65 oda yetkilisi üyeleri ile birlikte; T.C. Ticaret Bakanlığı Bakan Yardımcısı Özgür Volkan Ağar da fuara katılanlar arasındaydı ve  “Bakanlık olarak 17 bin firmaya 6 milyar TL destek sağladık. Nobel Master Shoes Fuarı’nın önümüzdeki yıllarda da kapsamını genişletmesi, uluslararası boyutlarda markalaşmış bir fuar niteliğini kazanması, ülkemiz fuarcılık sektörü ve ihracatçı firmalarımızın tanınırlığının artması açısından önem taşıyor” diyerek fuarın Konya’ya ve sektöre olan katkısının altını çizdi.

 

Nobel Master Shoes Fuarı’nda; ABD, Almanya, Andorra, Angola, Azerbaycan, BAE, Bahreyn, Bulgaristan, Cezayir, Çad, Çek Cumhuriyeti, Fas, Filistin, Gana, Hollanda, Irak, İngiltere, İran, Kanada, Kazakistan, Kırgızistan, Kosova, Kuveyt, Libya, Litvanya, Lübnan, Makedonya, Mısır, Moğolistan, Moldova, Nijerya, Özbekistan, Pakistan, Polonya, Romanya, Rusya, Sierra Leone, Sırbistan, Somali, Sudan, Suriye, Suudi Arabistan, Şili, Tacikistan, Tunus, Türkmenistan, Uganda, Ukrayna, Umman, Ürdün, Yemen, Yunanistan’dan olmak üzere toplam 52 ülkeden alım heyetleri yer aldı. Alım heyetlerinin yanı sıra Türkiye’nin 81 ilinden gelen profesyonel ayakkabı alıcıları, toptancıları ve distribütörleri, Türkiye’nin en değerli zincir mağaza markaları el yapımı deri ayakkabı imalatı ile yurt içi ve yurt dışında rekabetsiz olan Konya Mastershoes fuarında 4 gün boyunca ticari anlaşmalar gerçekleştirdi.

 

Türkiye ayakkabı ve deri sanayinde yer alan tüm meslek odalarını ve birlikleri ağırlayan fuar; ayakkabı üretici, ithalatçı ve distribütörleri, deri aksesuar üreticileri, ithalatçı ve distribütörleri, çanta üreticileri ve distribütörleri, ayakkabı ve çanta toptancıları, ayakkabı, çanta ve deri sektörü ithalat ve ihracatçılarını tek çatı altında bir araya getirerek Türkiye’nin ayakkabı ticaretine yön verdi.

 

Nobel Expo Fuarcılık A.Ş. tarafından Konya Ayakkabıcılar Odası ve Konya Ayakkabı Sanayicileri Derneği (KASD) işbirliği ile düzenlenen Nobel MASTER SHOES Ayakkabı ve Çanta Moda Fuarı’nı destekleyen kuruluşlar arasında ise; Konya Ticaret Odası, Kayseri Sanayi Odası, Konya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ve KOSGEB yer aldı.

Diğer Haberler