Tarih : 20.02.2018 - 09:48

Mersin Agrodays Çiftçilere Işık Olacak

Hem Mersin’in hem de sektörün ihracat potansiyeline önemli katkılar sağlayan 13. Mersin Tarım, Gıda ve Hayvancılık Fuarı, 22-25 Şubat 2018 tarihleri arasında Mersin Yenişehir Fuar Merkezi'nde gerçekleşecek.

 

Her yıl yurt dışından önemli sayıda profesyonel ziyaretçi ve alıcıları ağırlayan Mersin Agrodays Fuarı, Mersin'in bir liman kenti olması, gelişmiş ulaşım olanakları ve bölge ülkelerine yakınlığı nedeniyle, önemli bir ihracat potansiyeli taşıyor.

 

CNR Holding kuruluşlarından Pozitif Fuarcılık tarafından düzenlenen Mersin Uluslararası Tarım Fuarı, gerek katılımcı gerekse ziyaretçi açısından her yıl daha başarılı bir grafik çiziyor.

 

Tarım sektörünün öncü firmaları buluşuyor

 

Tarım sektöründe Türkiye'de önemli bir yere sahip olan Mersin'de 22-25 Şubat 2018 tarihleri arasında düzenlenecek olan Mersin Agrodays Fuarı, Bayer ve Syngenta gibi sektörün öncü uluslararası firmalarını da Yenişehir Fuar Merkezi’nde buluşturacak.

 

Yurt içinde de, Türkiye Ziraat Odaları Birliği, Türkiye Ziraat Mühendisleri Odası, Tarım İl Müdürlükleri, kooperatif ve dernekler ile birlikte sürdürülen ziyaretçi çalışmaları kapsamında Adana, Amasya, Hatay, Kahramanmaraş, Konya, Kayseri, Niğde gibi illerden otobüslerle getirilecek profesyonel ziyaretçi, Mersin Tarım Fuarı’nı gezme fırsatı bulacak.

 

Çiftçilere ışık olacak bilgiler

 

Fuarda, TMMOB-Ziraat Mühendisleri Odası Mersin Şubesi iş birliğinde iki gün boyunca seminerler düzenlenecek. Ziraat fakülteleri akademisyenleri tarafından verilecek seminerlerde Meyve Ağaçlarinda Budama ve Teknikleri, Tarımda Doğru Gübre Kullanımı gibi pek çok konu ele alınacak.

 

Tarım ve hayvancılıkta çığır açacak ürün ve teknolojiler

 

Tarım, Gıda ve Hayvancılık Fuarı, sera malzemeleri, sulama makine ve ekipmanları, fide, fidan, tohum, organik gübre, hayvancılık ekipmanları, hayvan besleme, yem üretimi ile ilgili pek çok ürün ve teknolojiye ev sahipliği yapacak.

Diğer Haberler