Tarih : 29.07.2022 - 01:33

TRADEF 21 Eylül'de Kapılarını Açacak

Batı Karadeniz’in ilk karma fuarı olma özelliğini taşıyan Türkiye-Ortadoğu Ticaret Fuarı TRADEF’te stant doluluk oranında sona yaklaşıldı.

 

21- 24 Eylül tarihleri arasında Kastamonu’da gerçekleşecek fuara özel firmaların yanı sıra kamu kurumları da yoğun ilgi gösteriyor.

 

Kastamonu’nun ev sahipliği yapacağı TRADEF Fuarı’na Winsa, Kastamonu Entegre, Kronospan (SFC), Üntel Kablo, Teksan Jeneratör,Esan Akü, Vekmar,ÜnitedGroup, Başoğlu Kablo, Reis Gıda, Tahriksan Redüktör, Güven Kepçe, Artella, DOF Robotic, Türkoğlu Vana, Mengi Yay, TSP Makine, Miskos, Raftürk, Doğuş Döküm, Asya Döküm, İdeal Model, Özdemir Model, Boom Makina, Meset Mimarlık, Celepçiler Beton, Artemis Arıtım, Derya Pen ve Strata firmalarının daaralarında bulunduğu 70’e yakın Türkiye’nin seçkin sanayi kuruluşunun yanı sıra  Kastamonu Valiliği, Kastamonu Belediyesi, Ticaret ve Sanayi Odasının yanı sıra Zonguldak Valiliği, Darıca Belediyesi ile Araç, Azdavay, Çatalzeytin, İhsangazi, Seydiler, Pınarbaşı, Tosya belediyeleri de yer alacak.

 

Fuar Ana Sponsoru Winsa

 

250’ye varan üretici bayisi ve 550’yi aşan satış noktası ile pencere, kapı, donanım ve panjur sistemleri sektörünün dev üreticisi fuar Winsa PVC, 21- 24 Eylül tarihleri arasında Kuzeykent Fuar alanında gerçekleşecek Türkiye Orta Doğu Ticaret Fuarı’nın resmi sponsoru oldu.

 

Fuarın altın sponsoru ise İnebolulu İşadamı Sabri Aydoğan’ın sahibi olduğu Angun Döviz oldu.

 

İstamonu Medya ve Fuarcılık Genel Müdürü Hüseyin Karadeniz, Batı Karadeniz’de bulunan 8 il, 76 ilçe içerinde son yüzyılda yapılan ilk ve tek karma ticaret fuarı olma özelliği taşıdığını belirterek, Kastamonu’nun böyle  önemli bir fuara ev sahipliği yapacak olmasından dolayı mutlu olduğunu belirtti.

 

Karadeniz, “Konuk ülke ve iş geliştirme platformunun oluşturulacağı TRADEF’te yerli markalarımızın yoğun ilgisi bulunuyor. Fuara 2 buçuk ay kala stant doluluk oranı yüzde 90’ı buldu.Fuarın bölge adına gerçek bir tanıtım ve iş forumu olma özelliği taşıması için tüm çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

 

TRADEF’in Batı Karadeniz’de kapsamıyla ilk olacağını kaydeden Karadeniz, “Turizm çeşitliliği, keşfedilmemiş güzellikleri, tarım ve sanayinin birlikte geliştiği ve ekonomiye önemli katkılar sunduğu Batı Karadeniz’de mahalli ve yerel idare birimleri, sanayi ticaret odaları, kalkınma ajansları, özel kurum kuruluş ve iş dünyası derneklerinin birlikte hareket edeceği TRADEF, bölge adına gerçek bir tanıtım ve iş forumu olma özelliği taşıyor” diye konuştu.Kaynak:Kastamonugazetesi

Diğer Haberler