Tarih : 13.10.2022 - 01:38

Rail Industry Show Fuarı ve Zirvesi Tarihi Belli Oldu

Modern Fuarcılık tarafından düzenlenecek olan 2. Rail Industry Show Demiryolu Endüstrisi Altyapı ve Teknolojileri Fuarı ve Zirvesi 19-21 Eylül 2023 tarihinde Eskişehir’deki ETO-TÜYAP Kongre ve Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

 

Uluslararası demiryolu sektörünün kamu ve özel sektör temsilcilerini bir araya getirmeyi amaçlayan 2. Rail Industry Show, Demiryolu Endüstrisi Altyapı ve Teknolojileri Fuarı ve Zirvesi 2023 yılında 19-21 Eylül tarihleri arasında yapılacak.

 

Demiryolu taşımacılığında faaliyet gösteren Türkiye’den ve dünyadan altyapı, üstyapı, çeken çekilen araç üreticileri, teknoloji, güvenlik, elektrifikasyon, sinyalizasyon ve IT firmalarının yanı sıra hafif raylı sistem üreticileri 2. Rail Industry Show Fuarı’nda bir araya gelecek. Kaliteli üretim yapan KOBİ’ler de bu fuarda kendilerini tanıtma ve dünyaya açılma olanağı bulacak.

 

2022 Rail Industry Show Zirve ve Fuarı Sonucu

 

2022 yılında 1’incisi düzenlenen Rail Industry Show fuarına 82’si Yerli, 11’i uluslararası olmak üzere 93 firma yer aldı. Fuar kapsamında yerli ve yapancı firmaların katılımıyla düzenlenen zirve programında az bilinen ve tartışılan bir konu olan raylı sistemlerin finansmanı ve bu alanda uygulanabilecek çeşitli modeller ele alındı. Bu zirve programı, basının ve kamuoyunun ilgisini sektördeki finans alanına çekti. HARTING, ALSTOM, BOZANKAYA, KARDEMİR gibi sektör lideri olan firmalar Büyükşehir Belediyeleri ile yaptıkları istişareler sonucunda ticari katkı sağlayacak görüşmeleri Rail Industry Show Zirve ve Fuarında gerçekleştirdiler.

 

Rail Industry Show Zirve ve Fuarı 2022 kapsamında METRO İSTANBUL özel toplantılar düzenledi ve etkinlik boyunca TÜRSİD (Tüm Raylı Sistem İşletmecileri Derneği) yıllık toplantılarını gerçekleştirdi. Fuar esnasında ALSTOM üniversitelerin raylı sistem fakültelerinde okuyan öğrencilere yönelik işe alınma ve mülakat teknikleri hakkında seminer verdi.

 

Ziyaretçi Sayıları (2022)

Toplam Ziyaretçi Sayısı: 5.843

Toplam Yabancı Ziyaretçi Sayısı: 824

Toplam Yerel Ziyaretçi Sayısı: 5.019

 

Ziyaretçi Ülkeler (2022)

(Toplam 18 ülke): Almanya, Polonya, Avusturya, İspanya, İtalya, Çin, Mısır, Çek Cumhuriyeti, Rusya, İran, Hollanda, Ukrayna, Belçika, Bulgaristan, Kırgızistan, İsviçre, İngiltere, Birleşik Arap Emirlikleri.

 

Modern Fuarcılık’ın Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü Moris Revah, demiryolu sektöründe 20 yıllık deneyime sahip ve bugüne kadar sektörde gerçekleştirilen birçok etkinliğin başarısının ardındaki isim olarak biliniyor. Revah, Modern Fuarcılık ile ülkemizin ve sektörün ilerleyişine katkıda bulunmayı, Türkiye’yi dünya demiryolu sektörünün en önemli buluşma noktalarından biri yapmayı amaçlıyor.Kaynak:Rayhaber

Diğer Haberler

Fuaye
Saim
Bozdemir
Fuar Merceği

Bölgesel Fuar Haberleri
Fuaye