Tarih : 16.09.2021 - 16:07

3. Gıda Fuarı Bursa'da Kapılarını Açtı

Bursa ve çevresindeki gıda firmaları ile gıda sektörü bileşenlerinin katıldığı TURFOOD 3. Gıda Fuarı kapılarını açtı.

 

Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleşen ve gıda üreticileri ile toptancıları, et ve süt ürünleri firmaları, içecek firmaları, su ve meyve suyu firmaları, market, restoran ve otel ekipman firmaları gibi gıda sektörünün bileşenlerini buluşturan TURFOOD 3. Gıda Fuarı'nın açılışı Bursa protokolünün yoğun katılımıyla yapıldı.

 

Fuarın açılışına Bursa Milletvekilleri Refik Özen, Atilla Ödünç, Prof. Dr. İsmail Tatlıoğlu, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Süleyman Çelik, Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, Bursa İl Tarım Müdürü Hamit Aygül, Bursa İl Kültür ve Turizm Müdürü Dr. Kamil Özer, Bursa Kent Konseyi Başkanı Şevket Orhan'ın yanı sıra sektörü temsilen oda, borsa ve diğer sivil toplum kuruluşlarının Başkanları ile yöneticileri katıldılar.

 

Fuarın açılışında konuşan Network Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Eker, "Son 3 yılda 8 farklı alanda 15 fuar gerçekleştirdik. Bir fuarımızı da 2020 yılında pandemi şartlarında gerçekleştirdik. Tabi pandemi pek çok şey gibi fuarları da etkiledi. Biz tüm önlemlerimizi alarak etkinliklerimizi planlıyoruz. Bu fuarımız da onlardan biri. Fuarımıza, 5 ayrı ülkeden 25 kişilik alım heyeti de getireceğiz. Gıda sektörü profesyonellerine yönelik olan fuarımıza tüm sektör bileşenlerini bekliyoruz. Umarız pandeminin seyri iyi gider ve 2022 yılında yine önemli fuarları şehrimize kazandırırız. Önümüzdeki yıl Bursa'nın öne gelen markaları ve odalarımız ve derneklerimizin de desteğini alarak fuarı iki kat büyütmeyi hedefliyoruz" dedi.

 

Gıda toptancıları ve perakendecileri, aşçılar, otel, restoran ve yemek sanayi firmaları satın alma yetkilileri, market yöneticileri başta olmak üzere sektör profesyonellerinin ziyaretine açık olan fuarın açılış öncesi yapılan konuşmalarda gıda sektörünün önemine dikkat çekildi.

 

Bursa Milletvekilleri Refik Özen, Atilla Ödünç, Prof. Dr. İsmail Tatlıoğlu da yaptıkları selamlama konuşmalarında fuar katılımcılarını tebrik ederlerken, bu fuarların Bursa gıda sektörü ve turizminin gelişmesinde çok önemli rol oynadığını söylediler.

 

18 Eylül 2021 Cumartesi günü akşamına kadar açık kalacak Fuara, Bosna Hersek, Karadağ, Sırbistan, İngiltere ve İsveç'ten olmak üzere 5 ülkeden 25 kişilik bir alım heyeti de katılacak. Fuar, 3 gün boyunca yapılacak yemek gösterileri ve panellerle renklenecek.Kaynak:Bursahakimiyet

Diğer Haberler