Tarih : 30.10.2020 - 01:23

HIRDAVAT SEKTÖRÜ İSTANBUL’DA BULUŞACAK

Dünyanın en kapsamlı hırdavat endüstrisi etkinliklerinden biri olmayı hedefleyen Hardware Eurasia Fuarı, 250 milyar dolarlık büyüklüğe sahip hırdavat sektörünü 1-4 Nisan 2021 tarihleri arasında Tüyap İstanbul Fuar ve Kongre Merkezi’nde bir araya getirmeye hazırlanıyor.

 

Reed Tüyap Fuarcılık tarafından düzenlen ve Hırdavat Sanayici ve İş Adamları Derneği’nin (HISİAD) destekleriyle düzenlecek Hardware Eurasia Fuarı, 1-4 Nisan 2021 tarihleri arasında gerçekleşecek Yapı Fuarı (Turkey Build) ile eşzamanlı olarak düzenlenecek. Fuarda, Endüstriyel Hırdavat, El Aletleri & Genel Hırdavat ve Mobilya & Yapı Hırdavatı olarak üç ana başlık altında topladığı endüstrinin geniş ürün yelpazesinde yer alan tüm ürün ve hizmetleri görücüye çıkacak.

 

Hibrit fuar modeli uygulanacak

 

Yüz yüze fuarcılıktan çok daha fazlasını sunan yeni nesil fuarcılık uygulamalarının yer alacağı Hardware Eurasia Fuarı’nda, canlı fuarın gücü ile dijital uygulamaların yenilikçi yüzünün bir araya getirildiği hibrit fuar modeli uygulanacak. Bu sayede katılımcılar ulaşmayı amaçladıkları tüm ziyaretçi profili ile temas edilebilecek. Yeni normal döneminin tüm gereksinimlerini kapsayan önlemleriyle, Hardware Eurasia Fuarı hem katılımcılarına hem de ziyaretçilerine güvenli bir fuar deneyimi sunacak. Gerek dijital kayıt ve kapı giriş süreçleriyle gerekse katılımcı portalında yapılan geliştirmeler ile fuar alanındaki tüm süreçler temassız olarak gerçekleşecek.

 

İlk 9 ayda 4,5 milyar dolar ihracat

 

Konuyla ilgili açıklama yapan HISİAD Başkanı Çetin Tecdelioğlu, sektörün halihazırda 200’e yakın ülkeye ihracat gerçekleştirdiğine dikkat çekti. Hırdavat sektörünün 8,2 milyar dolarlık bir ihracatının da bulunduğu bilgisini veren Tecdelioğlu, “Hırdavat sanayi sektörünün en verimli şekilde gelişip, global ölçekte rekabetçi tüm pazarlarda söz sahibi olabileceği zemini oluşturmak için Hardware Eurasia Fuarı, hırdavat pazarına üretim yapan ve hırdavat ürünlerini pazarlayan tüm paydaşların güçlerini birleştireceği yeni bir platform olacak.” dedi.

 

Pandeminin ve uluslararası konjonktürün etkisi ile Amerika, Latin Amerika ve Uzakdoğu’dan Türk hırdavat ürünlerine olan talebin arttığını belirten Tecdelioğlu, pandemiye rağmen ilk 9 ayda 4,5 milyar dolar ihracat yapan ve 2021 yıl sonu için 7 milyar dolar ihracat hedefleyen hırdavat sektörünün ihracatına fuarın ciddi katkı sağlayacağını vurguladı.

 

Yurtiçinden ve yurtdışından önemli satın almacıların katılımcı firmalar ile fuar ortamında ikili görüşmeler yapmak üzere İstanbul’da ağırlanacağını söyleyen Tecdelioğlu, fuarın, sektörün ilk uluslararası etkinliği ve bir anlamda sektörün yeni küresel vitrini olacağını ifade etti.Kaynak:Dünya

Diğer Haberler