Tarih : 16.04.2019 - 23:30

SSTD Daha Güvenli Fuarlar İçin Çalışacak

SSTD Sergileme ve Stand Tasarımcıları Derneği üyeleri son dönemde gittikçe daha çok önemi anlaşılan iş güvenliği konusunda fuar dekorasyon sektörüne yol gösterecek adımları konuşmak üzere bir araya geldi.

 

Dernek başkanı Kemalettin SOLMAZ'ın daveti ile bir araya gelen üyeler, organizatörler tarafından büyük ölçüde ISG firmalarına emanet edilen iş güvenliği uygulamaları konusunu masaya yatırdılar. Her ISG firmasının farklı standartlar ortaya koymasının ortaya çıkardığı kafa karışıklığının önlenmesine yönelik yapılacak katkıların neler olabileceği konusunda görüş alışverişinde bulundular. Toplantıda ayrıca, gündemde olan yeni fuar alanının standartları konusunda ilgili mercilere görüş bildirmek, yurtdışı fuarlar için çalışan dekorasyon firmalarının yaşadığı ve katılımcılara yaşattığı zorluklar ve çözüm önerileri, dernek içi iletişimin canlı tutumasına yönelik çalışmalar ele alındı.

 

Yakın bir zamanda yapılacak çalıştay ile organizatör, fuar alanı yönetimleri ve sektör temsilcilerini bir araya getirerek ülkemiz şartlarına uygun standartlarda bir çalışma ortamının sağlanmasına yönelik çalışma yapılması görüşü benimsendi.

Diğer Haberler