Tarih : 17.11.2017 - 09:16

SİLMOISTANBUL YENİ KATILIMCILARIYLA DAHA GÜÇLÜ

Türkiye optik sektörünü Avrupa, Asya, Avrasya ve Yakın-Ortadoğu optik sektörleriyle buluşturmak ve geliştirmek misyonuyla hareket eden Uluslararası Silmoİstanbul 2017 Optik Fuarı, her yıl olduğu gibi bu yıl da katılımcılarından aldığı destekle başlıyor. Silmoİstanbul 2017 geçen yılki katılımcılarına eklenen yeni katılımcı firmalarıyla optik sektörünü yeniden bir araya getirmeye hazırlanıyor. İFM’nin 9. ve 10. Salonları yanı sıra, fuaye alanı ve dışarıya kurulacak ek hizmet alanıyla genişlemeye devam eden Silmoİstanbul 2017, 30 Kasım-03 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek. 

 

Silmoİstanbul 2017’ye ilk defa, Arven Optik, Ecma Optik, Ekol Optik, Enternasyonal Gözlük, Ersa Optik, Eva Optik, HC Contact Lens Deposu, HF Group Optik, Karat Optik, Lazer Optik, Mekamak Makine, Menrad Gözlük, Mert Optik, Merve Gözlük Camı, Oppi Medikal, Potential Optical, Sezer Plastik ve Vision World Group da katılacak. Fuar bu sene, yepyeni soluklarla ve daha geniş alanda daha güçlü gelecek.

 

Geçmişten Günümüze Gözlük

 

“Geçmişten Günümüze Gözlük” sergisi genişleyen kapsamı ve yenilikleri ile kapılarını tekrar ziyaretçilerine açmaya hazırlanıyor. İlk olarak Silmoİstanbul 2016 Optik Fuarı’nda kapılarını ziyaretçilerine açan “Geçmişten Günümüze Gözlük” sergisi, 1800’lü yılların ikinci yarısından 1990’lara kadar olan tüm gözlük modasını, montaj tekniklerini, yapım aşamalarını, göz muayenesinde kullanılan cihazları ve aynı dönemlere ait sayısız gözlüğü sektör mensuplarına ve ziyaretçilerine sunmaya hazırlanıyor. Silmoİstanbul Optik Fuarı ve “4 your eyes” Optik Magazin Dergisi ana sponsorluğunda gerçekleşen “Geçmişten Günümüze Gözlük” sergisi, Acıbadem Üniversitesi Öğretim Görevlisi ve aynı zamanda koleksiyoner Turgut Çakar ve sektörün duayenlerinden Sn.Mehmet Tekten’in çalışmaları ve sektör mensuplarının destekleri ile büyüyerek ve gelişmeye devam ederek, sektörümüzün ilk müzesi olma yolunda ilerliyor. 

Diğer Haberler