Tarih : 19.03.2018 - 17:26

Turkcoat, Türk Boya Sanayisini Dünyaya Tanıttı

7. Uluslararası Boya, Boya Hammaddeleri, Yapı Kimyasalları ve Yapıştırıcı Hammaddeleri, Laboratuar ve Üretim Ekipmanları Fuarı ve Kongresi” paintistanbul & Turkcoat, 20-21 Mart 2018 tarihlerinde InterContinental Hotel İstanbul’da, 22-24 Mart 2018 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nin 9, 10, 11 no’lu salonları ve Ana Fuayede Boya ve Boya Hammaddeleri sektörünü bir kez daha ağırladı.

 

Türkiye üretim kapasitesi bakımından Avrupa’nın 5. büyük boya üreticisi konumunda yer alıyor. Paintistanbul & Turkcoat Fuar ve Kongresi’nin temel amaçlarından biri de Türk boya sanayisini dünyaya tanıtmak ve küresel pazarda Türkiye’nin yerini sağlamlaştırmak. Bu bağlamda her ölçekten üretici firmayı katılımcıları arasında bulunduracak olan paintistanbul & Turkcoat şimdiden dünyanın en büyük ve geniş kapsamlı boya ve kaplama etkinlikleri arasında gösteriliyor. 

 

16 farklı ülkeden 238 doğrudan katılımcı, 539 temsil edilen katılımcıyı aynı çatı altında toplayan paintistanbul & Turkcoat Fuarı 2018 yılında 25 bin metrekare brüt, 10 bin metrekare net kullanım alanında 3 salon ve ana fuayede gerçekleşti. Türkiye, Çin, İtaya, Almanya ve Hindistan başta olmak üzere dünyanın dört bir yanından gelen önemli firmalara ev sahipliği yapan fuarı 3 gün boyunca; aralarında Azerbaycan, Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri, Bulgaristan, Cezayir, Gürcistan, Irak, İran, Mısır, Romanya, Türkmenistan ve Ürdün’ün de olduğu yaklaşık 50 farklı ülkeden 7.000’e yakın sektör profesyoneli ziyaret etti. paintistanbul & Turkcoat 2018 Kongresi’nde ise 34 paralel sunum ve 4 boya okulu sunumuyla beraber poster sunumları da gerçekleşti.

Diğer Haberler