Tarih : 10.08.2017 - 11:54

CNR Expo ile SSTD İşbirliği Yapacak

Sergileme ve Stand Tasarımcıları Derneği (SSTD) Yönetim Kurulu ile CNR Expo'nun üst düzey yöneticileri ortak bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda CNR Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nezih Yazıcıoğlu, Proje Denetim Müdürü Ömür Çetin, SSTD Yönetim Kurulu Başkanı Kemalettin Solmaz, SSTD Yönetim Kurulu üyeleri İsmail Aslan, Gökhan Akbulut ve Volkan Demirci hazır bulundu.

 

CNR Expo ofisinde gerçekleşen toplantıda 2017-2018 fuar sezonu başlamadan önce fuar alanlarındaki işleyişin daha sağlıklı yapılabilmesi için atılabilecek adımlar konuşuldu. Stand dekorasyon sektörünü temsilen SSTD üyeleri fuar alanlarında yaşanan sorunlar hakkında CNR yöneticilerine brifing verdi. Oldukça olumlu havada geçen toplantıda söz alan dernek temsilcileri fuar alanlarında yaşanan ve risk oluşturan pek çok konuda fikirlerini açık şekilde dile getirerek çözüm önerilerini sıraladılar. Fuar öncesi çalışma sürelerinde sürekli değişen şartların riskleri artıran bir husus olduğuna özellikle vurgu yapan SSTD Başkanı Kemalettin Solmaz, her sektörel fuar için yeterli çalışma süresinin belirlenerek önceden ilan edilmesinin önemine vurgu yaptı. Solmaz, fuar öncesi kurulum ve demontaj sürelerinin dünya standartlarının oldukça altında olmasının var olan güvenlik sorunlarını önemli ölçüde artırmakta olduğunu sözlerine ekledi.

 

CNR Proje Denetim Müdürü Ömür Çetin ise; İSG kuralları çerçevesinde fuar alanında uyulması gereken hususlarda SSTD'nin benimsediği standartlar çerçevesinde faaliyet gösteren dekoratörlerle bir sorun yaşamadıklarını ancak niteliksiz ve konu ile ilgili eğitim ve beceriden yoksun onlarca firmanın fuarların güvenliğini tehdit eden davranışlar içinde bulunduklarını belirtti. Bu tür dekoratörlerle yaşadıkları sorunları aşmakta ilan edilen kuralların bazen yetersiz kaldığını anlatan Çetin, SSTD yöneticilerinin bu konuda desteğinin önemine vurgu yaptı.

 

CNR Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nezih Yazıcıoğlu ise SSTD ile birlikte yakın çalışma ortamının devam etmesini umduklarını söyleyerek fuarlarda daha güvenli bir kurulum süreci yaşanması açısından bu işbirliğini önemli gördüklerini ifade etti.

 

Her yıl yenilenen “CNR EXPO Stand Kurulumu Uygulama Yönetmeliği” yapılan toplantının ardından revize edilerek yayınlanacak. Stand dekoratörlerinin CNR Expo fuar alanında stand montajı yapabilmek için CNR Expo alan yönetimi ile bu yönetmeliği esas alan bir sözleşme yapmaları gerekiyor. 

Diğer Haberler