Tarih : 06.09.2018 - 10:55

Oyun Tutkunları Gamex'te

Bu yıl 13’üncüsü düzenlenen GameX Oyun ve Eğlence Fuarı, Tüyap Kongre Merkezi’nde başladı. Geçen yıl 140 bin kişinin katıldığı fuarı bu yıl 200 binden fazla kişinin ziyaret etmesi bekleniyor. İlk kez B2B tarafı da açılacak GameX fuarına, Çin, Kore gibi Asya ülkeleri, AB üyesi ülkeler ve Türkiye’den 100’den fazla firma katılıyor. 

 

Gaming in Turkey Fuara 6 Mobil Oyun ile Katılıyor

Gaming in Turkey, Türkiye’de 13 yıldır düzenlenen oyun ve eğlence fuarı GameX’de oyun severle bir araya geliyor. Oyun, bilişim ve teknoloji alanlarında başarılı isimlerin ve infuencer’ların deneyimlerini katılımcılarla aktaracağı konferanslarında düzenleneceği fuarda, Gaming in Turkey sevilen 6 oyununu standında ziyaretçilerin beğenisine sunuyor.

 

Türk Oyun Sektörü 2017’de 811 milyon dolara yükseldi

Gaming in Turkey’in 2017 yılında sektörle ilgili veriler içeren önemli bir rapor hazırladıklarını dile getiren Gaming in Turkey Kurucusu Ozan Aydemir, “2017 yılını bir önceki yıl ile kıyasladığımızda oyun sektörünün 755 milyon dolardan 811 milyon dolara çıkarak yüzde 7,5 oranında bir gelir artışı yaşadığını gözlemliyoruz. 2018’de pazara olan ilginin artması ile birlikte oyun sektörünün gelirler bazında daha da ivmeleneceğine inanıyoruz” dedi. 

 

Hedefimiz: Sektörün Büyümesini Sağlamak

Gaming in Turkey Oyun ve Espor Ajansı’nın 2015 yılında oyun sektöründe çalışan profesyoneller tarafından kurulduğunu ifade eden Aydemir, “Bizim temel hedefimiz, sektörün büyümesini sağlamak. Türkiye pazarına girmek isteyen global firmalar çoğaldıkça ajanslarında çalışacakları alanlar artacak. Bu nedenle Gaming in Turkey dünya çapında katıldığı birçok fuarda stant açarak ülke ve sektör tanıtımını gerçekleştiriyor. İlerleyen yıllarda Türk oyun sektörü içinde globalde en çok bilinen ve tercih edilen oyun ve espor ajansı olmak istiyoruz” diye konuştu.

 

6 mobil oyun ile dikkat çekiyor

En sevilen oyunları Türk oyun severle sunduklarını belirten Ozan Aydemir, “Dünyaca ünlü mobil moba oyunu Arena Of Valor, Google en rekabetçi ve üstün başarı ödüllerinin sahibi Lords Mobile, strateji sevenlerin tutkusu Fetih Taht Savaşları, Singapur’dan çıkan ve dünyanın en sevilen dans oyunları arasında yer alan Love Dance, fuarda ilk kez oynanacak mobil taktik oyunu P.A.T.H (Power Arena Tactical Heroes) ve Türkiye’de mobil oyunlar arasında ilk 10’a giren Muhteşem Osmanlı Gaming in Turkey’in fuardaki standında oyuncularla buluşacak” diye ifade etti. 

 

Oyun Severlere Keyifli Günler Yaşatacak

GameX Oyun ve Eğlence Fuarı, Türkiye’de oyun geliştiren firmaların global olarak da tanınmasına ve global firmalarında oyunlarını Türk oyun pazarına sunulmasına destek sağlıyor. Türkiye’yi dünyanın çeşitli ülkelerinde temsil eden oyun ve espor ajansı olma gururunu yaşayan Gaming in Turkey, 155 metrekarelik alana açtığı stant ile organizasyona katılan en büyük firmalar arasında yer alıyor. Açılan standı ziyaret eden katılımcılar, Arena of Valor 1v1 turnuvaları, Love Dance dansçılarının gösterileri, oyunların Cosplay karakterleri, infuencer ziyaretleri, farklı etkinlik ve hediyelerle 4 gün boyunca fuarda keyifli anlar yaşayacak.

 

Fuar, 9 Eylül'e kadar ziyaret edilebilecek.

Diğer Haberler